W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni możemy skorzystać także z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Adwentu. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego.
W niedzielę 24 listopada będziemy przeżywali Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem i ostatnia niedziela Roku Liturgicznego.
„Odpowiedział Jezus: Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu”. Królestwo Boże i królowanie Chrystusa nie są rzeczywistością przyszłą. Nie są utopijną wizją, która ma się dopiero spełnić. Przecież każdego dnia wołamy: „Przyjdź królestwo Twoje!”. Królestwo Boże już jest i dopełnia się w widzialnym świecie, w naszej codziennej wierności, miłości i traceniu swojego życia dla Jezusa i bliźniego. Jezus chce być Królem mojego i twojego życia. To Królestwo w widzialny sposób tworzymy we wspólnocie Kościoła. Dlatego zapraszamy do udziału we Mszy Świętej!
"W owe dni, po wielkim ucisku, słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą spadać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte”. Na koniec świata warto patrzeć sercem i umysłem przemienionym wiarą. I tylko tak. Dopiero wtedy przestaje się jawić jako horror. Zapowiedziany przez Jezusa koniec nie jest jakąś tajną bronią w ręku groźnego Boga, ale wyraźną obietnicą, która daje nadzieję zbawienia. Właśnie wtedy „ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą”. Nie żyjmy z zamkniętymi oczami jakby śmierć nie miała nadejść, a wieczność była mirażem. Czas na przebudzenie. Pomaga nam w tym spotkanie z Jezusem w niedzielnej Mszy Świętej. Zapraszamy do udziału!
W poniedziałek, 11 listopada, przypada 106. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za wszystkie pokolenia naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji ojczyzny w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 10.30 podczas której zawierzać będziemy Dobremu Bogu jej przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin. Zapraszamy na Mszę Świętą!
Po Mszy Świętej przemarsz pod klasztor Ojców i złożenie wieńców pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudzkiego oraz Apel Pamięci.
„Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała na swe utrzymanie”. Nie ma znaczenia, iż obiektywnie, po ludzku była to śmiesznie mała kwota. Nie o rachunek ekonomiczny zatem chodzi, a o nastawienie serca. Uboga wdowa złożyła swój los w Boże ręce, nie pozostawiając niczego dla siebie. Zaufała do końca. On chce być Pierwszy, Najważniejszy, Jedyny! Dopiero wtedy w życiu zacznie się wszystko układać jak trzeba. Doświadczenie pokazuje, że niczego wtedy nie zabraknie, także w wymiarze materii. Jezus nie chce nas zwalniać ze współpracy, nie promuje bierności – chodzi o detronizację naszego „ja”, które jest źródłem wielu problemów. A zabójcze dla ducha przekonanie, że „owszem, wierzę, ale… sam sobie poradzę”.
Zapraszamy na spotkanie z Jezusem w liturgii Mszy Świętej!
„Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz jest jedynym Panem”. Dzisiejsza Ewangelia zawiera głęboką myśl. Najważniejsze to: słuchaj - zaczyna Jezus. Aby pójść za Nim, najpierw trzeba usłyszeć Jego głos, wołanie. Dlatego w Kościele pielęgnujemy modlitwę adoracji, kontemplacji. Aby usłyszeć Pana Boga, najpierw trzeba wyjść "poza obóz” i wejść do „namiotu spotkania”, odciąć się od napierającego hałasu, by rozmawiać z Nim „twarzą w twarz, jak się rozmawia z przyjacielem”. Bo w takiej modlitwie, która odsłania nam tajemnicę Bożej miłości, jesteśmy w stanie odnaleźć naturę Bożego synostwa i odkryć fakt, że „skoro jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa”.
Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie kary za grzechy odpuszczone co do winy. Trzeba ponadto być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć sakramentalną Komunię Świętą, posiadać brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym wszystkim, którzy nas poprzedzili w drodze do Domu Ojca.
W sobotę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za wszystkich, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności; modlimy się za wszystkich zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem.
Zapraszamy na Mszę Świętą sprawowaną na naszych cmentarzach!
W piątek, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu chcemy oddać cześć wszystkim wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną.
Ta Uroczystość zobowiązuje nas do udziału we Mszy Świętej, dlatego zapraszamy do naszych świątyń lub na Msze Święte sprawowane na naszych cmentarzach.