O serwisie
25-08-2009 15:17 • Marcin Malessa

Witaj,

Jesteś Gościem wspólnego serwisu informacyjnego ośrodków duszpasterskich w Lubartowie.

Podstawowym jego zadaniem jest dostarczanie informacji o aktualnych wydarzeniach związanych z funkcjonowaniem rzymsko-katolickich wspólnot naszego miasta.

Historia

Pomysł serwisu w jego aktualnej formie zrodził się dosyć dawno - na jesieni 2007 roku. Wtedy to powstały pierwsze niezgrabne szkice i projekty. Trzeba było jednak dużo czasu i wielu "bodźców zewnętrznych", żeby idea dojrzała i nabrała realnej formy.

W lipcu 2008 roku ks. Andrzej Majchrzak - proboszcz parafii św. Anny podjął temat renowacji parafialnej strony WWW. Wtedy też stało się jasne, że warto podjąć próbę uruchomienia takiej wspólnej strony. Niedługo później w rozmowach z ks. Józefem Huzarem - proboszczem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z ks. Stanisławem Rząsą - proboszczem parafii Wniebowstąpienia Pańskiego udało się ustalić taki kształt serwisu, który będzie satysfakcjonował wszystkich.

Od początku 2009 roku prace ruszyły prawie pełną parą. Do stworzenia projektu graficznego udało się namówić Pawła Miducha.

Wcześniej - jeszcze w sierpniu 2008 roku udało się zaprosić do współpracy ludzi, którzy na co dzień żyją tym co się dzieje w ich parafiach. Zamysłem było stworzenie Redakcji opartej na idei tzw. dziennikarstwa społecznego. Byłoby to chyba najlepsze z możliwych i realnych rozwiązań.

Wszystko to nie było by możliwe gdyby nie współpraca wielu ciekawych ludzi, których pomysły (nie wszystkie jeszcze zrealizowane) sprawiły, że serwis przybrał taką a nie inną formę. Wielkie im za to dzięki i niskie ukłony w ich stronę.

Marcin Malessa