Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego organizuje familijny festyn na zakończenie wakacji pt. „trzeba wyobraźni miłości” od godz. 10.00 do godz. 14.00 w sobotę 31 sierpnia. Zapraszamy dzieci z rodzicami i opiekunami. Na parkingu przy naszym kościele będą różne urządzenia rekreacyjne, dmuchane zabawki, zjeżdżalnie i zabawy integracyjne. Festyn organizujemy dzięki pomocy Burmistrza Miasta Lubartów, PSS SPOŁEM i Piekarnii Kajzerka.
Zapraszamy do udziału!
W sobotę wyruszy tradycyjna pielgrzymka do Wąwolnicy. O godz. 7.00 Msza św. w Bazylice, a o godzinie 7.30 wyjście pielgrzymów. Część trasy będzie przemierzana autokarem. Opłata za autokar i ubezpieczenie – 10 zł. będzie zbierana w autokarze. Pielgrzymka zakończy się Mszą Święta o godzinie 18.00.
W związku z potrzebą ubezpieczenia grupy osoby, które planują udział, prosimy o wcześniejsze zapisanie się w kancelarii. Konieczny jest adres i pesel, a dla nieletnich opiekun. Zapraszamy do udziału!
Uroczystość NMP Częstochowskiej związana jest z sanktuarium na Jasnej Górze, w którym od końca XIV wieku otaczany jest wielką czcią obraz Bożej Rodzicielki – Czarnej Madonny. W duchu wiary spoglądamy dziś w stronę kaplicy Cudownego Obrazu, aby podobnie jak pokolenia rodaków zawierzać naszej Królowej sprawy naszych serc, rodzin i Ojczyzny.
Zapraszamy do modlitwy!
Dzisiaj usłyszymy końcowy fragment Księgi Izajasza. Może on zdumiewać zapowiedzią nowego czasu, w którym nie tylko przedstawiciele wielu narodów na Syjonie zostaną przyjęci jak bracia, ale nawet spośród nich zostaną wybrani kapłani i lewici. Nie dziwi nas, że uczniowie Chrystusa zinterpretowali to proroctwo jako zapowiedź Kościoła powszechnego, w którym my mamy uczestnictwo. Jednak słowa Pana Jezusa o tym, że aby osiągnąć zbawienie, trzeba przejść przez ciasną bramę, nie tylko dotyczyły Żydów, ale obowiązują każdego, kto chce mieć udział z Chrystusem w chwale. Przechodzenie przez ciasną bramę często może się nam kojarzyć z niesprawiedliwą karą czy bezlitosnym doświadczeniem z strony Pana Boga. Dlatego List do Hebrajczyków zachęca nas do przyjęcia z wiarą miłości naszego w Ojca niebieskiego.
Ocena tego, co jest pomyślne dla każdego człowieka, jest niezwykle subiektywna. W chwili nieszczęścia opinie na ten temat stają się jeszcze bardziej radykalne. Stąd bycie prorokiem w godzinie próby jest niezwykle niebezpieczne. Nie tylko doświadczył tego prorok Jeremiasz, ale wielu innych ludzi Bożych. Autor Listu do Hebrajczyków radzi nam, byśmy w takim momencie patrzyli na Chrystusa i na Jego krzyż, a wtedy staniemy się silni i stanowczy w walce z grzechem. Ta walka jednak może nam przysporzyć wrogów nawet wśród najbliższych, którzy, niestety, wolą grzech niż życie łaski. Z grzechem się nie pertraktuje, bo to prosta droga do zdradzenia Chrystusa, a w końcu samego siebie.
Dzisiaj Pan Bóg zwraca się do nas przez swoje słowo, abyśmy wystąpili w dobrych zawodach i bieg ukończyli.
Dyrekcja Muzeum w Kozłówce zaprasza na plenerową realizację opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki na dziedzińcu pałacowym z udziałem m.in. solistów Teatru Wielkiego w Poznaniu, chóru i orkiestry Teatru Muzycznego w Lublinie, a także zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” w dniu 15 sierpnia o godz. 20.00. Wstęp wolny.
Słowa Apokalipsy o niewieście obleczonej w słońce dotyczące Kościoła porównujemy do Maryi, Matki Chrystusa, uwielbionej przez Boga po dokonaniu życia pełnego trudów i bolesnych prób. Jej zaangażowanie w misję Chrystusa jest bez wątpienia wyjątkowe i przewyższa wszystkich uczniów Zbawiciela. Święty Paweł Apostoł w Liście do Koryntian mówi o kolejności skorzystania z łaski udziału w zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Nie mamy wątpliwości, że Maryja najbardziej należy do Chrystusa i dlatego jako pierwsza ma udział w Jego zmartwychwstaniu. W ten sposób dopełniło się dzieło, o którym Najświętsza Maryja Panna śpiewała w Magnificat.
Radując się z Maryją, podążajmy za Nią przez słuchanie słowa Bożego, rozważanie go i zachowywanie w sercu.
Zapowiedź tego, co czekało Izraelitów, dodała im otuchy, by czas próby przeżyli w ufności. Ważnym elementem budowania otuchy była wspólna modlitwa. Wiara spowodowała, że Abraham i inne osoby przymierza podjęły drogę ku obietnicy danej przez Boga. Pokonali konieczny etap dla dalszej realizacji obietnicy, chociaż za swojego życia nie osiągnęli celu. Chrystus zachęca swoich uczniów, by podjęli dzieło królestwa niebieskiego. Jego rozwój domaga się zaangażowania na podstawie wiary, bo sam uczestnik dzieła zbawienia często nie widzi skutków swej pracy. Realizacja obietnicy przychodzi w momencie najmniej spodziewanym i w formie zupełnie nieoczekiwanej. Dzisiejsza liturgia słowa daje nam kolejną okazję do umocnienia w nadziei ku rzeczom przyszłym.
Kohelet zwraca uwagę, że ciężka praca dla osiągnięcia jakiegoś celu nie zawsze kończy się sukcesem. Pragniemy zdobyć dobra materialne, które uważamy za niezbędne do osiągnięcia szczęścia. Kto szuka szczęścia w dalekiej przyszłości, ten nigdy go nie osiągnie. Kto koncentruje się na dobrach materialnych, ten zawsze będzie rozgoryczony. Szczęście osiąga się we wspólnocie z ludźmi, w dzieleniu się owocami własnych osiągnięć. To równocześnie jest droga do nieba.
Posłuchajmy Świętego Pawła, czego trzeba się wyrzec, by nie stracić szczęścia.
W sierpniu wyruszy na Jasną Górę 41 Pielgrzymka Lubelska pod hasłem „W mocy Ducha Świętego”. Pielgrzymka wyruszy 3 sierpnia z Lublina, wędrowanie rozpocznie Msza św. sprawowana na placu katedralnym o 8.30. Zachęcamy wiernych, szczególnie młodzież do udziału w pieszej pielgrzymce. Pomyślmy też o takiej formie przeżycia wakacyjnego czasu.
więcej:
www.pielgrzymka.lublin.pl
www.facebook.com/pielgrzymkalubelska/
Przeżywamy czas wakacji. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy miłego wypoczynku. W okresie urlopów i wakacji nie zaniedbujmy tego wszystkiego co kształtuje naszą wiarę i miłość do Boga. Zwróćmy uwagę na nasze chrześcijańskie świętowanie niedzieli. Gdziekolwiek jesteśmy zatroszczmy się o udział w Eucharystii, bo jest to naszym obowiązkiem i znakiem rozpoznawczym nas chrześcijan.
W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, dzień modlitw za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek miesiąca w naszych światyniach sprawujemy Msze św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu akazja do Spowiedzi św. A w I sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.
W tradycji polskiej sierpień jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.