Słowo Boże wyznaczone na dzisiejszą uroczystość porusza bardzo ważne aspekty. Czytanie z Dziejów Apostolskich wspomina o mocnej więzi, która łączy Kościół. Trwa on na modlitwie w intencji uwięzionego Piotra. W czytaniu z Listu do Tymoteusza Święty Paweł Apostoł dzieli się doświadczeniem umocnienia, jakiego doświadcza podczas prześladowań, i choć nadchodzi koniec jego życia ziemskiego, jest spokojny i wielbi Pana Boga. Ewangelia zawiera dialog Piotra z Jezusem, w którym Mistrz ukazuje jego powołanie.
Otwórzmy teraz serca na dar słowa Bożego i łaskę Bożą, którą nam przynosi.
W niedzielę 27 czerwca uroczystość odpustowa w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Suma odpustowa o godz. 12:00. Kazanie odpustowe i sumę odpustową odprawi ks. dr Wojciech Rebeta – ojciec duchowny naszego seminarium i diecezjalny opiekun kółek różańcowych.
Słowo Boże, przeznaczone na dzisiejszą niedzielę, mówi o ludzkim zmaganiu z trudnościami i przeciwnościami. Księga Mądrości przypomina, że człowiek jest stworzony do nieśmiertelności i wieczności. Ewangelia opisuje wskrzeszenie córki Jaira. Natomiast drugie czytanie, z Listu Świętego Pawła do Koryntian, mówi o potrzebie dzielenia się posiadanymi dobrami. Wskazuje na Syna Bożego, który zechciał przyjąć człowieczeństwo, aby być bliżej nas i ubogacić nas swym ubóstwem.
Abyśmy słuchali Bożego głosu, szli za nim i szczerze, z radością miłowali naszych braci, wysłuchajmy słowa Bożego.
Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli wskazuje na moc Boga, który jest Panem wszelkiego stworzenia i wszystko jest Mu poddane. W Ewangelii usłyszymy o burzy, która spotkała uczniów Jezusa na Jeziorze Galilejskim. Gest uciszenia żywiołu przez Pana Jezusa uzmysłowił uczniom, kim jest ich Mistrz. Fragment z Drugiego Listu do Koryntian przywołuje na myśl sakrament chrztu świętego.
Wysłuchajmy teraz słowa Bożego, abyśmy potrafi radować się tym, że w nasze życie wszedł Pan, który ucisza burze niepokoju i pozostaje z nami.
Prawdziwy rozwój człowieka jest możliwy dzięki Panu Bogu. O tym mówi dziś słowo Boże. Z fragmentu Księgi Proroka Ezechiela usłyszymy o tym, że Boże działanie przynosi głęboki pokój, wyprowadzając dobro z trudnych wydarzeń. Na potrzebę naszego codziennego dążenia do Pana Boga przez pełnione uczynki zwraca uwagę Święty Paweł. Ewangelia w przypowieściach o zasianym ziarnie i o ziarnku gorczycy mówi o wzrastającym wśród nas królestwie Bożym. To Pan Bóg troszczy się o wzrost królestwa Bożego, także w sercu człowieka.
Człowiek najpiękniej rozwija się i owocuje, słuchając słowa Bożego, z którego rodzi się wiara.
O godz. 12.30 Msza św. w kościele Wniebowstąpienia Pańśkiego w Lubartowie w intencji strażaków z okazji nadania sztandaru Komendzie PSP w Lubartowie i otwarcia nowej strażnicy. Mszę św. odprawi kapelan wojewódzki strażaków Ks. Mirosław Ładniak
Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli ostrzega nas, żebyśmy nie słuchali złego ducha. Kiedy człowiek ulegnie pokusie, zaczyna się ukrywać przed Panem Bogiem, czuje się nieszczęśliwy i oskarża innych, o czym wspomina pierwsze czytanie z Księgi Rodzaju. Natomiast ten, kto pokłada ufność w Chrystusie, jak mówi Święty Paweł, ma mocną nadzieję w Panu i żadne trudności nie są w stanie odebrać mu radości z bliskiej relacji z Panem Bogiem. Ewangelia przypomina o nauczaniu Pana Jezusa, kiedy uczeni w Piśmie oskarżali Go przewrotnie o to, że służy złemu duchowi.
Abyśmy potrafili pełnić wolę Bożą całym sercem, wysłuchajmy słowa Bożego i zachowajmy je w naszych sercach.
Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
W Oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do udziału w procesji.
W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Zapraszamy do naszych świątyń.
W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy. „zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich naszych parafian oraz grupy duszpasterskie. Procesja rozpocznie się w bazylice św. Anny o godz. 10.30. Około godziny 11.30 Uroczysta Msza Święta przy kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Zapraszamy do udziału!