Ojcowie KapucyniParafia WniebowstąpieniaParafia Matki Bożej Nieustającej PomocyParafia Św. AnnyStrona Główna
Pielgrzymka do Włoch - 13-22 lipiec
25-04-2022 07:59 • Ks. Stanisław Rząsa

Organizujemy pielgrzymkę do Włoch od 13 do 22 lipca. W programie nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II, Ojca Pio i Ks. Dolindo Routolo. Cena 340 Euro + 950 zł.

Spotkanie z przedstawicielem biura 31 maj o godzinie 18.30 w sali Centrum Pomocy przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Na spotkanie proszę przygotować wpłatę - 340 EURO. Pozostałą sumę 950 zł można wpłacić również na spotkaniu lub później na konto biura Matteo Travel.

Zapisy: Ks. Stanisław tel. 600 965 264.


Święto Bożego Miłosierdzia - 24 kwietnia
24-04-2022 08:30 • Ks. Stanisław Rząsa

W dniu Pańskim kierujemy naszą uwagę na chwalebną postać zmartwychwstałego Chrystusa. Trzeba nam jednak w geście pokory uznać własną grzeszność. Dopiero wówczas będziemy mogli wejść w bliską relację ze Zmartwychwstałym i poczuć dotknięcie Jego miłosierdzia. Jego źródłem jest przyjęcie prawdy o paschalnej drodze Jezusa, która przez krzyż i śmierć doprowadziła Go do życia i chwalebnego zmartwychwstania. I Zmartwychwstały przychodzi do swoich uczniów, którzy trwali na modlitwie. Jedni uznają Chrystusa w oparciu o wiarę, bez żadnych potwierdzeń, inni – jak Tomasz – poszukują prawdy na podstawie wiedzy i dowodów.

Wsłuchajmy się w słowo Boże, które otwiera nasze serca na radość Ewangelii i nadzieję nowego życia.


Poniedziałek Wielkanocny - 18 kwietnia
18-04-2022 12:53 • Ks. Stanisław Rząsa

Mowa misyjna Piotra to uroczyste obwieszczenie kerygmatu o zmartwychwstaniu Jezusa. Kościół głosi całemu światu, że Pan żyje! W ten sposób ukazuje Bożą miłość, która stanowi centrum naszej wiary. W miłości dokonuje się spotkanie. To ewangeliczne – niewiast ze Zmartwychwstałym, i to nasze – w czasie Eucharystii, która przypomina o drodze Jezusa – Jego przejściu ze śmierci do życia. W blasku Chrystusa, który stał się Zwycięzcą prawdy i miłości, warto spojrzeć na swoje obecne życie. I dostrzec w nim ślady obecności Boga, którego wciąż spotykamy na codziennych drogach naszego życia. Ale również spojrzeć na zadania, które płyną ze spotkania ze Zmartwychwstałym i z przyjęcia na serio Jego zasad.

Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Otwórzmy przed Panem nasze serca i słuchajmy Jego słow.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 17 kwietnia
17-04-2022 15:16 • Ks. Stanisław Rząsa

Do grona członków Kościoła zostaje przyjęty poganin Korneliusz, w domu którego Piotr wygłasza mowę. Od tej pory Ewangelia o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, będzie głoszona nie tylko Żydom, ale też poganom. Tego otwarcia na pogan i skierowania do nich misji głoszenia słowa Bożego dokonuje Piotr, który stoi na czele kolegium Apostołów. A wszystko ma swój początek w poranek zmartwychwstania, kiedy Jezus rozpoczął epokę światła i zwycięstwa nad śmiercią. Najważniejszą postawą nowej epoki jest wiara w zmartwychwstanie Pana, która jest przekazywana jako Dobra Nowina.

Otwórzmy nasze serca na słowo Boże w tym szczególnym dniu zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, piekłem oraz szatanem i odnówmy nasze serca mocą Jego miłości.


Niedziela Zmartwychwstania - 17 kwietnia
17-04-2022 15:00 • Ks. Stanisław Rząsa

W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o godz. 6.00. Najpierw procesja wokół kościoła, odśpiewamy hymn Ciebie Boga wysławiamy i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Następnie Msza Święta. Kolejne Msze św. o stałych godzinach; o godz. 10.30, 12.00 i 17.00. W Brzezinach o godz. 8.30. Najpierw wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja wokół kaplicy i Msza Święta. Zapraszamy do udziału!

Poświęcenie pokarmów - pomoc dla potrzebujących
16-04-2022 15:17 • Ks. Stanisław Rząsa

Poświęcając pokarmy prosimy o pomoc dla potrzebujących. W tym roku zachęcamy do pomocy mieszkańcom Ukrainy, którzy są zakwaterowani w różnych punktach na terenie naszej Gminy. Jest około 80 osób. By nasza pomoc trafiała w ich potrzeby wyszczególniamy najbardziej pomocne materiały i produkty: proszki do prania, płyny do płukania, szampony, żele pod prysznic, dezodoranty, papier toaletowy, płyny do mycia podłóg, domestos, kostki sedesowe, olej, mąka, cukier, sól, ryż, kasza gryczana, mleko UHT, konserwy, płatki śniadaniowe dla dzieci, dżemy, herbata, kawa, przyprawy, soki, musy, leki przeciwbólowe dla dzieci i dorosłych, witaminy, bielizna dla dzieci.

Wielka Sobota - 16 kwietnia
16-04-2022 14:09 • Ks. Stanisław Rząsa

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 9.00 do godz. 12.00 co pół godziny. W Brzezinach o godz. 9.00 i 12.00. Po poświęceniu o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12.00. W Woli Lisowskiej o godz. 9.30 przy bloku i godz. 9.45 przy sklepie. W tym dniu możemy wspomóc uchodźców z Ukrainy będących na terenie Gminy Lubartów potrzebnym środkami do codziennej egzystencji.

W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Na liturgię przychodzimy ze świecami. Przed liturgią o godz. 17.40 odśpiewamy Gorzkie Żale.

Wielki Piątek - 15 kwietnia
15-04-2022 14:08 • Ks. Stanisław Rząsa

W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły – całkowicie powstrzymujemy się od potraw mięsnych i spożywamy tylko trzy posiłki dziennie, w tym jeden do syta. Droga Krzyżowa w naszym Kościele o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia. Nabożeństwo Wielkiego Piątku – Adoracja Krzyża o godz. 18.00.

Wielki Czwartek - 14 kwietnia
14-04-2022 14:07 • Ks. Stanisław Rząsa

W Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta z obrzędem umycia nóg o godz. 18.00. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Zapraszamy do udziału!

Plenerowa Droga krzyżowa - rozważania
11-04-2022 14:56 • Ks. Stanisław Rząsa

W Niedzielę Palmową jako wspólnota parafialna odprawiliśmy Drogę Krzyżową na trasie: od kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego do kaplicy w Brzezinach i powrót do kościoła. Trasa liczyła ponad 10 km. Modliliśmy się o pokój na świecie, na Ukrainie, w naszych rodzinach i w naszych sercach. Drogę Krzyżową poprowadził Ekonom naszej Archidiecezji Ks. Dr Jarosław Orkiszewski. Na prośbę wiernych udostępniamy rozważania które towarzyszyły w czasie Drogi Krzyżowej.


Plenerowa Droga Krzyżowa - 10 kwietnia
10-04-2022 16:48 • Ks. Stanisław Rząsa

Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej tzw. plenerowej wymagającej większego trudu. Trasa od kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego przez Lisów w kierunku Firleja do kaplicy w Brzezinach i powrót przez Lisów wieś do kościoła liczy ponad 10 km. Rozważania przy przydrożnych kapliczkach. Po każdej stacji śpiewamy: Króryś za nas cierpiał rany ... i dalej kroczymy w milczeniu. Droga krzyżowa będzie w Niedzielę Palmową, rozpoczęcie w kościele o godz. 18.00. Będziemy modlić się o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.

Zapraszamy do udziału!


Niedziela Palmowa - 10 kwietnia
10-04-2022 13:52 • Ks. Stanisław Rząsa

W niedzielę Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo palm. Gorzkie Żale wyjątkowo o godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza Święta. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

Niedziela Palmowa - 10 kwietnia
10-04-2022 13:52 • Ks. Stanisław Rząsa

Syn Boży, wierne odbicie Ojca, staje się „niewolnikiem” dźwigającym ciężar skierowania kroków świata na „drogę pokoju”. Sam pozwala się sponiewierać, żeby niewolnicy upadku grzechowego stali się królewskimi dziećmi. Obiera On drogę prawdziwej wielkości, do której prowadzi pokora. Ofiara Chrystusa, która uobecnia się w Eucharystii, jednoczy nas z Ojcem. Jezus bowiem jako jedyny pośrednik Nowego Przymierza „łączy niebo z ziemią, sprawy boskie ze sprawami ludzkimi”. Nasza Komunia nie jest pełna, jeśli przyjmując Pana nie podejmujemy jednocześnie służby wobec naszych sióstr i braci.

Dzisiejsze słowo wprowadza nas w tajemnicę wielkich dzieł Bożych, które stanowią dla nas zaproszenie do wdzięczności.


Rekolekcje Wielkopostne - 8 i 9 kwietnia
08-04-2022 13:47 • Ks. Stanisław Rząsa

W piątek i w sobotę przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Jakub Dąbrowski z diecezji katowickiej.

Zachęcamy do wcześniejszej spowiedzi św. w czasie rekolekcji. W Niedzielę Palmową nie mamy możliwości spowiadania, gdyż nie będzie Ks. Studenta.


I czwartek miesiąca - 7 kwietnia
07-04-2022 13:46 • Ks. Stanisław Rząsa

W czwartek przeżywamy I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Rekolekcje w Bazylice Świętej Anny
04-04-2022 13:45 • Ks. Stanisław Rząsa

W poniedziałek i we wtorek nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Będziemy na spowiedzi rekolekcyjnej w Bazylice św. Anny.

Pomoc dla Ukrainy
04-04-2022 11:47 • Ks. Stanisław Rząsa

Wszyscy doświadczamy jak wielkiego okrucieństwa wojny doświadcza naród Ukraiński. Przychodzimy z pomocą. Przez cały Wielki Post do puszki pod chórem możemy składać ofiary. Na puszce jest napis: „Pomoc dla Ukrainy”. Zebraliśmy już ponad 19 tyś zł. Możemy też składać żywność trwałą przede wszystkim żywność - konserwy, cukier, mąkę i makarony, chemię, pampersy, leki ale całe nienaruszone opakowania i materiały opatrunkowe. Składamy to w kancelarii przed Mszą św.

W niedzielę 3 kwietnia gościliśmy naszego byłego wikariusza Ks. Tomasza Nadbereżnego, obecnie pracujęcego na Ukrainie w diecezji charkowsko zaporowskiej. Razem z nami modlił się i wygłaszał kazanie. Obecnie organizuje pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Na tacę zebrał 11 300 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy takie akcje wspomagają.


V niedziela Wielkiego Postu - 3 kwietnia
03-04-2022 13:36 • Ks. Stanisław Rząsa

Nawet grzeszna niewierność Izraela nie zdołała zniszczyć Bożej miłości, która czyni dla niewdzięcznych Izraelitów wielkie rzeczy. Bóg znów otwiera swoje serce dla narodu wybranego, którym dzięki Chrystusowi staje się Kościół. Jezus w wypełnianiu swojej misji napotyka nieustannie na przeszkody. Wśród nich jest przewrotność faryzeuszów, którzy chcieli Go wystawić na próbę, aby następnie oskarżyć o bezprawie. Intencją oskarżycieli jest wyraźne przeciwstawienie autorytetu Mojżesza autorytetowi Jezusa. Pan nie umniejsza winy kobiety pochwyconej na cudzołóstwie. Potrafi jednak oddzielić człowieka od zła, które popełnił.

Zasłuchani w słowo Boże, odkryjmy w nim zwycięstwo miłości nad nienawiścią, łaski nad grzechem i prawdy nad kłamstwem.


Ks. Tomasz Nadbereżny będzie naszym gościem - 3 kwietnia
03-04-2022 13:35 • Ks. Stanisław Rząsa

W niedzielę 3 kwietnia będziemy gościli ks. Tomasza Nadbereżnego który 5 lat pracował w naszej parafii, a obecnie pracuje w diecezji Charkowsko – Zaporowskiej na Ukrainie. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na pomoc organizowaną przez Niego dla tej diecezji, która jest dotknięta najcięższymi działaniami wojennymi.

I sobota miesiąca - 2 kwietnia
02-04-2022 13:38 • Ks. Stanisław Rząsa

O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, a o godz. 18.00 Msza Świeta. Zapraszamy do uczczenia Niepokalanego Serca NMP.

I piątek miesiąca - 1 kwietnia
01-04-2022 13:37 • Ks. Stanisław Rząsa

W tym tygodniu przeżywamy I piątek miesiąca. Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź tylko od godz. 8.30 do 9.00. W tym dniu jesteśmy na spowiedzi w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy dlatego nie będzie spowiedzi po południu. Młodzież z klasy VIII spowiedź pierwszopiątkową odprawi tydzień później w czasie naszych rekolekcji. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30 i o 17.15 dla starszych i młodzieży.

Archiwum wiadomości
0: 00
2010: 01 02 03 04 05 06 09 10 11 12
2011: 01 02 03 04 05 06 08 09 11 12
2012: 02 03 04 05 06 08 10 11 12
2013: 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2014: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2015: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2016: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2017: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2018: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2019: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2020: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2021: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2022: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2023: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2024: 01 02 03 04 05 06

© 2009 www.parafia.lubartow.pl