W perspektywie nieuchronnej śmierci wszystko wydaje się marnością. Dlatego w pędzie życia warto zatrzymać się i zastanowić się nad tym, co nam umyka. Chodzi nie tylko o docenianie dobra, ale również o dostrzeżenie spotykającego nas zła. To pomaga w ochronie przed chciwością, która ostatecznie obraca się przeciwko człowiekowi. Bogactwo, które osiąga bogacz, izoluje go od ludzi, a majątek staje się bezużyteczny w chwili śmierci. Chciwość, która jest oznaką braku zaufania do Boga, stanowi rodzaj bałwochwalstwa. Sprzeciwia się miłości, która uczy, by chcieć się dzielić, dawać i ubogacać innych. Chciwy człowiek chce tylko brać, zagarniać i odbierać dla siebie.
Słuchajmy słów Jezusa, który zachęca nas do bycia bogatym przed Bogiem.
Modlitwa, praktykowana przez człowieka od najdawniejszych czasów, jest ważnym środkiem i zarazem przejawem życia duchowego. Jej zadaniem jest przemiana serca człowieka, który się modli. Jednym z rodzajów modlitwy prośby jest modlitwa wstawiennicza, która pozostaje zawsze w harmonii z miłosierdziem Bożym. Protoplastą modlitwy wstawienniczej jest Abraham. Oręduje za ludźmi winnymi, którymi są mieszkańcy Sodomy i Gomory. Fakt, że oba miasta zostały zniszczone z powodu braku „sprawiedliwych”, nie umniejsza prawdy, że Abraham chciał przyczynić się do ocalenia wielu ludzi. Podobnie jak Jezus, który nauczył nas najpiękniejszej modlitwy, a w której możemy zwracać się do Ojca w niebie.
Słuchając głosu Pana, otwórzmy serca na troskę modlitewną o innych.
Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30, 12.00 i 17.00 poświęcimy pojazdy i odmówimy modlitwę o bezpieczne podróżowanie. Będzie można złożyć ofiarę do puszki na środki transportu dla naszych misjonarzy w ramach akcji: 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy. Pojazdy ustawiamy na parkingu.
Nasze codzienne życie wypełniają różne troski i niepokoje. Wtedy często na arenę naszego życia wkracza Bóg, jak w przypadku Abrahama. Objawia się mu w najbardziej krytycznym dla niego momencie, w najgorętszej porze dnia. Patriarcha jest zmęczony i pogrążony w myślach o niespełnionym ojcostwie. Mimo to przyjmuje w gościnę tajemniczych wędrowców, którzy pozostawiają swój ślad w jego rodzinie. Codzienne troski przepełniały też serce Marty, która gościła w swoim domu Jezusa wraz z Marią i Łazarzem. To spotkanie z przyjaciółmi pokazuje, że każdy człowiek jest powołany, by towarzyszyć Jezusowi w uczcie, obdarowywać Go dobrymi czynami i z miłością kontemplować Jego oblicze.
Z uwagą wsłuchajmy się w to, co ma nam dziś do powiedzenia Bóg w swoim słowie.
W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.
Mojżesz mówił do ludu o konieczności słuchania głosu Pana Boga. Właśnie to zalecenie znalazło się jako pierwsze w Mojżeszowym przekazie. Wsłuchiwanie się w głos Boży jest wyrazem miłości do Niego, a także okazywaniem Mu szacunku i uznawaniem Go za autorytet. Dopiero w następnej kolejności jest przestrzeganie przykazań. Słuchanie słów Bożych buduje relację, pogłębia więzi i prowadzi do nieustannej rewizji swojego życia. Uwrażliwia również nasze serce na potrzeby i cierpienia braci i sióstr. Dzięki temu nie możemy przejść obojętnie obok kogoś, kto znalazł się w potrzebie i wymaga pomocy. I w taki sposób zdobywamy świętość, która każe nam wykonywać małe rzeczy z wielką miłością.
Pobudźmy swoje serce do uważnego słuchania słów Pana.
Jezus uczy nas, że musimy prosić o tych, którzy będą głosić królestwo Boże. Zazwyczaj słowa te odnosimy do księży, zakonników, sióstr zakonnych czy katechetów świeckich. Warto jednak zauważyć, że Jezus kieruje te słowa nie do ścisłego grona Dwunastu Apostołów, ale wyznacza jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch uczniów. Głoszenie Dobrej Nowiny nie jest zarezerwowane wyłącznie dla wybranych. Każdy uczeń Jezusa ma o Nim świadczyć, aby inni uwierzyli. Nie można znać Jezusa i o Nim nie mówić. Nie można być ochrzczonym i żyć tak, jakby to nie miało wpływu na nasze życie. Mamy dzielić się swoją wiarą, ponieważ ona umacnia się wtedy, gdy jest przekazywana.
Wsłuchani w słowo Boże umacniajmy się w wierze, by głosić ją swoim życiem.
Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Msza Święta.
Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź przed Mszą Świętą.