W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci, a o godz. 17.15 dla starszych i młodzieży. Zmobilizujmy się do udziału w tych nabożeństwach pokutnych. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania jest zobowiązana przynajmniej raz uczestniczyć w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
Pierwszy pomazaniec Boży – król Saul, okazał się niewierny. Dlatego Pan wybiera Dawida, aby rządził Izraelem. Nowy wybraniec w momencie namaszczenia został napełniony Duchem Bożym. Ten dar jest gwarancją, że Pan Bóg będzie go prowadził i wspomagał. W Nowym Testamencie tytuł pomazańca odnosi się do osoby Jezusa, Zbawiciela namaszczonego i objawionego światu przez Ojca, który posyła Go na ziemię, aby wypełnił dzieło odkupienia. Święty Jan w dzisiejszej Ewangelii uzasadnia, że dokonuje się to przez uwolnienie ludzkości od niewoli grzechu, która jest skutkiem odrzucenia światła wiary. Święty Paweł dodaje, że życie w świetle Bożym oznacza życie w Kościele, którego Panem jest Chrystus – światłość świata. Niech światło wiary przenika do naszych serc za sprawą słowa Bożego, które teraz Pan do nas kieruje.
W niedzielę 12 marca poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 12.00. Rodzice sami zakupują książeczki swoim dzieciom.
W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczorowej w Sali Centrum Pomocy. Zapraszamy wszystkich, którzy wspólnie chcą zgłębiać Słowo Boże.
W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Po Gorzkich Żalach msza św. bez kazania. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie.
Dzisiejsze czytanie ze Starego Testamentu mówi o pochodzeniu zła. Szczególną postacią jest w nim wąż, który symbolizuje podstęp, przewrotność, podejrzliwość, nieposłuszeństwo i kłamstwo. Ludzie ulegają tym wadom, ponieważ pozwalają, aby zawładnęło nimi fałszywe przekonanie, że człowiek może być jak Pan Bóg. Przez nieposłuszeństwo pierwszych rodziców zło przeniknęło do wszystkich dziedzin ludzkiego życia. Dlatego potrzebny był nowy Adam – Jezus, całkowicie posłuszny Ojcu, który pokazał, w jaki sposób odrzuca się drogę proponowaną przez szatana. Tym, którzy dali się zwieść, Święty Paweł wskazuje drogę powrotu. Jest nią Pan Jezus, który wchodzi w grzeszne życie każdego z nas i dotyka je łaską przebaczenia, abyśmy mogli powrócić do jedności z Panem Bogiem.
Otwórzmy serca na słowo Boże, które chce obdarzyć nas łaską skruchy i obudzić pragnienie powrotu do jedności z Ojcem.
W sobotę przypada I sobota miesiąca. Msza Święta do Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwo o godz. 18.00. Zapraszamy.
W piątek przypada I piątek miesiąca. Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9.00 i 18.00. Droga Krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci, a o godz. 17.15 dla starszych i młodzieży. Zmobilizujmy się do udziału w tych nabożeństwach pokutnych. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania jest zobowiązana przynajmniej raz uczestniczyć w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy, by ten czas rozpocząć uczestnictwem we Mszy św. i obrzędem posypania głów popiołem. Msze św. o godz. 7.30 i 10.30, a wieczorna o godz. 17.00. O godz. 16.40 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Brzezinach Msza św. o godz. 9.00. Postarajmy się licznie zgromadzić na wspólną modlitwę w świątyni. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu trzech posiłków w tym jednego posiłku do syta. Na okres Wielkiego Postu podejmujemy umartwienia i wyrzeczenia. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
W okresie Wielkiego Postu śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej - w dni powszednie przed Mszą św. poranną, a w niedzielę i święta o godz. 10.00. Rozpoczynamy od Środy Popielcowej o godz. 10.00. Zapraszamy w sposób szczególny członkinie Kółek Różańcowych do włączenia się w to nabożeństwo.