Kaplica w Brzezinach
31-10-2009 16:04 • Ks. Stanisław Rząsa

Kaplica pod wezwanie św. Franciszka została zbudowana w latach osiemdziesiątych dzieki zaangażowaniu mieszkańców z inicjatywy ks. Andrzeja Tokarzewskiego ówczesnego proboszcza parafii św. Anny. Odpust w pierwszą niedzielę października z okazji wspomnienia liturgicznego św. Franciszka.

Msza św. w niedzielę o godz. 9.00.

Kalendarium:

2022

W kwietniu rozpoczęliśmy prace przy termomodernizacji kaplicy. Wramach tych prac kaplica zosytała docieplona styropianem o grubości 10 cm, zostały wymienione rynny i wykonana opaska wokół kaplicy. Druhowie OSP ufundowali organy. 2 października przeżywaliśmy odpust w ramach wizytacji kanonicznej w parafii. Mszę Świętą odprawił Ks. Biskup Jóżef Wróbel.

2021

Zakupiliśmy okna plastikowe do kaplicy. Zostały zamontowane przed Niedzielą Palmową. 3 października doroczny odpust. Mszę Świętą odprawił Ojciec Henryk Cieniuch z klasztoru Ojców Kapucynów w Lubartowie.

Zostało wykonane ogrodzenie pozostałej częśc posesji wokół kaplicy.

4 października przeżywamy odpust. Uroczystej Mszy św. przewodniczył Ks. Tomasz Jarząbek student KUL. On też wygłosił kazanie. Mimo trwającej epidemii, w uroczystości wzięli udział liczni mieszkańcy i goście.

2019

10 czerwca przeżywaliśmy uroczystość nadania Szkole Podstwowej w Brzezinach imienia Błogosławionej Karoliny Kózki. Z tej okazji Mszę Świętą w kaplicy odprawił Ks. Krzysztof Gałan dyrektory Wydziału katechetycznego.

6 października przeżywaliśmy odpust ku czci św. Franciszka. Uroczystości odpustowej przewodniczył Ks. Paweł Kościuk, obecnie wikariusz w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie. Dzięki sprzyjającej pogodzie uroczystość licznie zgromadziła mieszkańców i gości.

2018

7 października przeżywamy uroczystość odpustową. Mszę św. odprawił i kazanie wygłosił Ks. Prałat Stanisław Maślanka mieszkający obecnie w Krakowie. Ks. Prałat pochodzi z Milówki na Żywieczyźnie urodzony w Lubartowie. Jego rodzice w czasie II wojny światowej zostali wygnani i mieszkali w Brzezinach.

Zostało wykonane ogrodzenie metalowe od prawej strony kaplicy.

2014

Zostało wykonane ogrodzenie metelowe od drogi. W czasie odpustu Mszę św. odprawił i kazanie wygłosił Ks. Paweł Wróbel - salwatorianin, student KUL.

2013

Odnowiliśmy pomieszczenie na zapleczu kaplicy. Zostały ułożone płytki na posadzce i wstawione drzwi antywłamaniowe w tylnej części kaplicy. Mszę św. odpustowa odprawił ks. wikariusz z parafii Piotrawin. Tacę przekazaliśmy tej parafii jako pomoc dla tej wspólnoty parafialnej.