Informujemy, że kościół przez cały dzień będzie otwarty. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy z uwzględnieniem zasady ograniczonego kontaktu z innymi.
Pan Bóg jest zawsze blisko człowieka. Czeka na nas. Pan chce nam towarzyszyć w drodze, tak jak towarzyszył swoim uczniom, o czym przypomni nam odczytywany dziś fragment Ewangelii Świętego Łukasza. Posyła nam swoich posłańców ze Jego słowem – z radosną nowiną o zmartwychwstaniu Chrystusa, o upragnionym zbawieniu, o czym mówią dziś Dzieje Apostolskie. Przez Chrystusa Pan Bóg wypowiedział szczególnie mocno słowo o miłości do człowieka. On ofiarował się, aby dźwignąć człowieka ze śmierci duchowej, o czym zapewnia nas Święty Piotr Apostoł.
Otwórzmy dziś na oścież przed Panem Bogiem nasze serca, niech słowo Boże je rozpali.
Miłosierny Bóg zawsze słucha z miłością każdej modlitwy człowieka. Słucha modlącego się Kościoła, jak mówią dziś o tym Dzieje Apostolskie. Słucha modlitwy człowieka będącego w trudnym doświadczeniu życiowym, jak naucza nas dziś Święty Piotr Apostoł, zachęcając na podstawie doświadczenia, do radości w strapieniach. Pan Bóg wysłuchał modlitwy niewiernego Tomasza, który złożył najpiękniejsze wyznanie wiary: „Pan mój i Bóg mój!”, co potwierdził także całym swoim życiem i męczeńską śmiercią.
Otwórzmy nasze serca na słowo Boże. Niech Boże miłosierdzie ogarnie nas taką łaską, jaka dziś jest nam najbardziej potrzebna.
Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci.
W piątek, w Oktawie Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Liturgia słowa poniedziałku w oktawie Wielkanocy zatrzymuje nas przy wydarzeniach wielkanocnego poranka, kiedy jeszcze miesza się lęk z wielką radością oraz przy pierwszych spotkaniach ze zmartwychwstałym Panem. Wspomina także fakt przekupienia strażników sporą sumą pieniędzy, żeby świadczyli nieprawdę. Jednak, kiedy wsłuchamy się w słowo Świętego Piotra i Jedenastu, znających osobiście Jezusa, tłumaczących sens tych wszystkich wydarzeń, słyszymy ich mocne i pewne świadectwo.
Wsłuchajmy się zatem w słowo Boże. Niech ono żyje w naszych sercach, tak jak żyje w sercu Kościoła od samego początku, jako najdroższy skarb. Niech ono budzi nas ze smutku, wzywając do radości i dawania świadectwa.
Słowo Boże Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego promienieje zdumieniem i budzącą się radością. Wobec tego wydarzenia stajemy zaskoczeni przy grobie Chrystusa, jak Święci Maria Magdalena, Piotr i Jan, kiedy patrząc na pusty grób, powoli odkrywają prawdę o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Od tej chwili nic już nie jest takie, jak było przedtem. Oby tak samo działo się w naszym życiu. Niech Chrystusowe zmartwychwstanie dotyka głęboko naszego życia, jak zachęca Święty Paweł w drugim czytaniu. Niech słowa Świętego Piotra, wypowiedziane z natchnienia Bożego w domu Korneliusza, zachęcą nas do odważnego kroczenia za Panem Jezusem i dawaniu Mu świadectwa naszym życiem.
Zatrzymajmy w sercu słowo Boże, które dziś usłyszymy, i pozwólmy mu owocować radością.
W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów w świątyniach. Zaleca się poświecenie pokarmów w naszych rodzinach. By Wam to ułatwić zachęcamy do połączenia się poprzez transmisję z naszym kościołem o godz. 10.00 lub 12.00. My w świątyni odmówimy modlitwę, a Wy sami w rodzinach dokonacie pokropienia wodą święconą.
W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Łącząc się z poprzez transmisję z kościołem zapalmy świecę w naszych rodzinach. Przed liturgią o godz. 17.40 odśpiewamy Gorzkie Żale.
W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły – całkowicie powstrzymujemy się od potraw mięsnych i spożywamy tylko trzy posiłki dziennie, w tym jeden do syta. Droga Krzyżowa w naszym Kościele o godz. 17.15. Nabożeństwo Wielkiego Piątku o godz. 18.00 z adoracją krzyża. Po liturgii przenesienie Najświętszego Sakramentu do grobu Pana Jezusa. Odśpiewamy II część Gorzkich Żali. Adoracja do godz. 21.00.
Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w ciągu dnia.
W Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej Najświętszy Sakrament w tym roku zostanie tabernakulum. We Mszy Świętej w kościele uczestniczą tylko Ci, którzy zamówili intencje. Po Mszy Świętej odśpiewamy I część Godzkich Żali.
Z powodu epidemii koronawirusa w kościele na Mszy Świętej lub nabożeństwie może obecnie przebywać 1 osoba na 10 m2. Jeśli stoimy na terenie przykościelnym jesteśmy zobowiązani do zachowania minimum dwa metry odległości od siebie. Takie odległości zachowajmy również przystępując do Komunii Świętej. Pamiętajmy o obowiązkowych maseczkach.
Rozpoczynamy Wielki Tydzień, który w tym roku nacechowany jest niepokojem i lękiem związanym z pandemią koronawirusa. Zachęcamy was wszystkich do modlitwy różańcowej i do wspólnego odmawiania różańca razem z nami o godz. 20.30 poprzez transmisję z naszego kościoła dostępnej na stronie internetowej. W związku z ograniczeniem uczestniczenia we Mszy Świętej i nabożeństwach w kościele do 5 osób,Triduum Paschalne możemy przeżywać w tym roku tylko w taki sposób. Zatroszczmy się o przeżycie i takie uczestniczenie w męce i śmierci naszego Pana.
Liturgia słowa Niedzieli Palmowej wprowadza nas w głąb Bożej tajemnicy odkupienia – męki Pana Jezusa. Prorocki fragment Księgi Izajasza mówi nam o wewnętrznym nastawieniu Pana Jezusa, który wobec woli Bożej jest spokojny i posłuszny. Psalm 22, którym będziemy się modlić, jest przejściem od udręczenia, przez ufną modlitwę, do uwielbienia Pana Boga. Święty Paweł objaśnia nam sens tych trudnych wydarzeń i znaczenie posłuszeństwa, które jest otwarciem na doświadczenie mocy Bożej w naszym życiu. Czytana dziś Ewangelia Świętego Mateusza opowiada o wydarzeniach związanych z męką Pana Jezusa. Słuchając tych słów, towarzyszmy sercem naszemu Panu.
Niech usłyszane dziś słowo Boże będzie dla nas przygotowaniem na przeżycie tajemnicy paschalnej i trudnych chwil w naszym życiu.
W Niedzielę Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. W związku z ograniczeniami nie ma możliwości poświęcenia palm i może uczestniczyć we Mszy św. w kościele tylko 5 osób. Pozostaje jedynie łączność online.
W piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.15. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania nie mogą mieć spotkania i spowiedzi. Dlatego spowiedź przenosimy na następny miesiąc.