Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli ukazuje Pana Jezusa jako Dobrego Pasterza.
Dobry Pasterz to ktoś, kto całym sobą służy owcom: prowadzi je, pilnuje, karmi, poi, a gdy trzeba, opatruje, nosi, przytula. Swoją troską obejmuje wszystkie potrzeby stada i każdej owcy. Pan Bóg stara się umożliwić nam spotkanie ze sobą w naszej codzienności. Dlatego stał się człowiekiem, żyje wśród nas i dlatego posyła wciąż do nas ludzi, przez których nieustannie działa w Kościele i w świecie.
Wsłuchajmy się teraz w słowo Boże.
Dzisiejsza liturgia słowa napełnia nas radością wielkanocną. Czytanie z Dziejów Apostolskich przytacza przemowę Świętego Piotra do Żydów, która jest radosnym świadectwem zmartwychwstania Jezusa. Święty Jan w swoim Pierwszym Liście zachęca do przemiany życia, żebyśmy nie marnowali Bożej łaski, którą zostaliśmy obdarowani dzięki Ofierze Chrystusa. Ewangelia zawiera Łukaszowy opis spotkania uczniów ze zmartwychwstałym Jezusem. Tłumaczy On im wszystko, by mogli dać świadectwo temu, czego są świadkami.
Wysłuchajmy teraz słowa Bożego, aby radość ze zmartwychwstania Pana była także udziałem naszego serca, i abyśmy świadczyli o niej całym naszym życiem.
W związku z limitem osób uczestniczących we Mszy św. prosimy o pozostawanie na placu przy świątyni. W niedzielę 18 kwietnia odprawimy dodatkową Mszę św. o godz. 13.00, szczególnie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
Słowo Boże przeznaczone na dzisiejszą niedzielę chce nam na nowo uświadomić, jak ważne jest nasze osobiste wyznanie wiary w Chrystusa Pana. Ewangelia przywołuje dwa wydarzenia z Wieczernika: ukazanie się Zmartwychwstałego przestraszonym uczniom i ich radość z obecności Mistrza oraz ich relację o spotkaniu z Panem przekazaną nieobecnemu wówczas Tomaszowi. Wiara w Chrystusa jednoczy cały Kościół, o czym przypominają Dzieje Apostolskie. Ta wiara jest naszą siłą i zwycięstwem, co dopowiada Święty Paweł.
Słuchając dziś słowa Bożego, uchwyćmy się mocno wiary w Jezusa Chrystusa, abyśmy w Nim byli jedno i w Nim zwyciężali.
Radość ze zmartwychwstania Pańskiego jest obecna w liturgii słowa wszystkich dni oktawy Wielkanocy. Dziś usłyszymy pierwsze wystąpienie Piotra w dniu Pięćdziesiątnicy, pod wpływem którego aż trzy tysiące pierwszych słuchaczy poprosiło o chrzest. Ewangelia według Świętego Jana przypomni rozmowę Marii Magdaleny z aniołami i ze zmartwychwstałym Panem.
Wysłuchajmy z uwagą słowa Bożego, abyśmy – tak jak Maria Magdalena – z miłością odpowiedzieli Panu Jezusowi naszym sercem i całym naszym życiem: „Mój Nauczycielu!”.
W Niedziele Bożego Miłosierdzia dodatkowa Msza Św. o godz. 13.00
Teksty biblijne ukazują radość wielkanocnego poranka. Wobec tego wydarzenia stajemy zaskoczeni przy grobie Chrystusa, jak Święci Maria Magdalena, Piotr i Jan, kiedy patrząc na pusty grób, powoli odkrywają prawdę o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Święty Paweł zachęca nas do prawdziwej przemiany życia, której nie można dokonać bez udziału Pana Boga. Niech Chrystusowe zmartwychwstanie dotyka głęboko naszego życia.
Posłuchajmy teraz słowa Bożego, aby radość ze zmartwychwstania Jezusa stała się naszym udziałem już dziś.
W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na zewnątrz kościoła zgodnie z zaleceniami sanitarnymi od godz. 9.00 do godz. 12.00 co pół godziny. Ustawiamy się przed kościołem na placu zachowując bezpieczne odległości.
W Brzezinach o godz. 9.00 i 12.00. Po poświęceniu o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12.00. W Woli Lisowskiej poświęcenie pokarmów o godz. 9.30 przy bloku i godz. 9.45 przy sklepie.
W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Na liturgię przychodzimy ze świecami. Łącząc się z poprzez transmisję z kościołem zapalmy także świecę w naszych rodzinach. Przed liturgią o godz. 17.40 odśpiewamy Gorzkie Żale.
W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły – całkowicie powstrzymujemy się od potraw mięsnych i spożywamy tylko trzy posiłki dziennie, w tym jeden do syta. Droga Krzyżowa w naszym Kościele o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia. Nabożeństwo Wielkiego Piątku – Adoracja Krzyża o godz. 18.00.
W Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 z przeniesieniem Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja do godziny 21.00.