Pobieranie miary na strój pierwszokomunijny w środę od godz. 17.00 w sali Centrum Pomocy.
Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowstąpienia Pańskiego Lisów 2D, 21-100 Lubartów informuje, iż najkorzystniejszą ofertę na opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji budowlano-wykonawczej na potrzeby Projektu: Termomodernizacja budynku kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie przy wsparciu NFOŚIGW w Warszawie oraz WFOŚIGW w Lublinie, w ramach programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” złożył następujący wykonawca:
„MODO DESIGN GROUP" architekt Błażej Marchewka.
Fragment z Księgi Nehemiasza opowie nam, że lud po wysłuchaniu słowa Bożego i zrozumieniu go zaczął płakać. Osądził własne życie w świetle słowa Bożego i napełnił się smutkiem. To dobra reakcja prawego sumienia. Czy we mnie słowo Boże ożywia głos sumienia? Czy słowo głoszone w czasie liturgii wywołuje we mnie emocje? Więcej, czy przychodzę tutaj, aby znaleźć wskazówki do właściwego wypełnienia mojego powołania? Słuchanie kogoś z obowiązku nie pozostawia w pamięci żadnego śladu, a słowo Boże ma radykalnie odmienić nasze życie.
Słuchając dziś czytań, zwróćmy najpierw uwagę, że Izajaszowa zapowiedź przemiany Jerozolimy będzie źródłem jej chwały. Stanie się ona diademem w ręku Pana Boga. Natomiast przemiana wody w wino zapoczątkowała objawienie się chwały Chrystusa, sprawiła, że uwierzyli w Niego Jego uczniowie. Jakiej chwały potrzebujemy, by uwierzyć w Pana Boga i rozpocząć nowe życie, pełne marzeń i radości, jak nowożeńcy z Ewangelii? Chrystus nie poskąpi nam źródła radości, nie poskąpi nam dobrego wina ani Ducha Świętego. Posłuchajmy, jakie owoce mamy wydać, i pomyślmy dzisiaj, co się powinno stać w nas pod wpływem łaski, co powinniśmy zmienić, aby chwała Pana rozbłysła w naszym życiu.
Przyjmijmy moc Ducha.
Dobiegały końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt.
Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie, ogłasza konkurs na opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji budowlano-wykonawczej w ramach Projektu pt.: "Termomodernizacja budynku kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie" przy wsparciu NFOŚiGW w Warszawie oraz WFOŚiGW w Lublinie w ramach programu priorytetowego nr 3.1.2 "Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie.
Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, Lisów 2d, 21-100 Lubartów, informuje, iż najkorzystniejszą ofertę na opracowanie opinii ornitologicznej dotyczącej projektu: „Termomodernizacja budynku kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie”, realizowanego przy wsparciu NFOŚIGW w Warszawie i NFOŚIGW w Lublinie w ramach programu priorytowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”, złożył następujący wykonawca:
Robert Bijas
Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, Lisów 2d, 21-100 Lubartów, informuje, iż najkorzystniejszą ofertę na opracowanie treści dokumentacji przetargowej na wybór wykonawcy prac w ramach Projektu pt.: „Termomodernizacja budynku kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie”, realizowanego przy wsparciu NFOŚIGW w Warszawie i NFOŚIGW w Lublinie w ramach programu priorytowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”, złożył następujący wykonawca:
Przemysław Pytlak, Kancelaria Radcy Prawnego, ul. Lipowa 20/9, 20-024 Lublin
Dziś w pierwszym czytaniu usłyszymy: „Podnieś głos nie bój się! […] Oto Pan Bóg przychodzi z mocą i ramię Jego dzierży władzę”. W wielu miejscach Biblii znajdziemy postacie, które w to wątpią, bo świat pokazuje im zupełnie coś innego. Być może i my jesteśmy w tej samej sytuacji. Czy piękne słowa Świętego Pawła, które za chwilę usłyszymy, coś zmienią? Warto przypomnieć, że prawdopodobnie Paweł sam ochrzcił Tytusa, chociaż zwykle tego nie czynił. Potraktujmy to jak list od kapłana, który nas ochrzcił, albo jak świadectwo ojca czy matki chrzestnej o tym, co wydarzyło się w czasie naszego chrztu.
Oby także na nas zstąpił Duch Święty podczas dzisiejszej liturgii słow
W niedzielę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy. Taca w tym dniu przeznaczona na Fundusz Misyjny, czyli na pomoc finansową polskim misjonarzom.
Wizja Jeruzalem, z pierwszego czytania, jako latarni święcącej w ciemności, jako portu gromadzącego wszystkie bogactwa ziemi, jest bardzo konkretną obietnicą daną Izraelowi. Równocześnie latarnia będzie symbolem nadziei danej poszukującym portu zbawiania. Dlatego mędrcy z taką wytrwałością podążają za gwiazdą. Skoro szukamy nadziei, która nie zawiedzie, podążajmy za łaską Bożą objawioną nam przez ewangelistów w słowie Nowego Testamentu. Nie straćmy najmniejszej wskazówki danej każdemu indywidualnie. Na chwilę zapomnijmy o zgiełku i różnych lękach, które nam towarzyszą na co dzień. Ta chwila ciszy jest dla nas szansą na zyskanie tego, co najważniejsze.
Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.
W sobotę przyeżywamy I sobotę miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00 i na nabożeństwo.
W piątek przypada I piątek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź dla klasy VIII od godziny 17.00.
Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowstąpenia Pańskiego, ogłasza konkurs na opracowanie opinii ornitologicznej dotyczącej projektu: "Termomodernizacja budynku kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie", realizowanego przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach programu priorytetowego nr 3.1.2 "Poprawa jakości powietrza Część 2) Zminiejszenie zużycia energii w budownictwie"
Usłyszymy za chwilę dziwne błogosławieństwo z Księgi Liczb. Mówi ono o obliczu Niewidzialnego. Jego rozpromienione oblicze ma być źródłem łaski i pokoju. Czyż sam Mojżesz nie rozmawiał z Bogiem twarzą w twarz, a potem jego twarz promieniała? Czyżby źródłem błogosławieństwa nie był otwarty dialog z Panem Bogiem? Ten dialog, tak tajemniczy nawet dla Maryi, że zachowywała wszystkie sprawy w swoim Sercu i je rozważała. W czasie tego dialogu z Panem Bogiem możemy odkryć, że mamy przybrane synostwo i Ducha Świętego, który w nas woła: „Abba, Ojcze”.
Dzisiejsza uroczystość zobowiązuje nas do udziału we Mszy św. Msze święte wg porządku niedzielnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.