Pielgrzymka na Dolny Śląsk - 19 - 22 sierpnia
19-08-2024 15:28 • Ks. Stanisław Rząsa

Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie organizuje czterodniową pielgrzymkę do pięknych miejsc Dolnego Śląska. Trasa: Lubartów - Wrocław - Legnica - Jawor - Karpacz - Świdnica - Krzeszów - Góra Świętej Anny - Lubartów

Cena za przejazd autokarem, przewodników, ubezpieczenie, trzy noclegi śniadania i obiadokolacje, bilety wstępu – 780 zł. Wpłata 600 zł do końca lipca, 180 zł w autokarze.

Zapisy: Ks. Stanisław tel. 600 965 264

1. Wyjazd o godz. 4.30 z parkingu przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Przejazd do Wrocławia zwiedzanie z przewodnikiem: Ostrów Tumski wraz z Bazyliką Archikatedralną św. Jana Chrzciciela. Przejazd do Legnicy. Obiadokolacja i nocleg w Seminarium Duchownym.
  2. Wyjazd po śniadaniu z Legnicy do Karpacza. Zwiedzanie głównej atrakcji Karpacza świątyni Wang, zbudowanej na przełomie XII i XIII wieku. Przejazd do Jawora i zwiedzanie ewangelickiego Kościoła Pokoju Ducha Świętego wpisanego na listę UNESCO. Obiadokolacja. Spacer po Legnicy do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego i Msza Święta. Nocleg w Seminarium Duchownym
  3. Wyjazd po śniadaniu do Świdnicy i zwiedzanie: kościół Pokoju z XVII wieku należący do parafii ewangelicko – augsburskiej, największa drewniana świątynia barokowa w Europie, zabytek UNESCO, oraz Katedry Świętego Stanisława BM i Świętego Wacława. Przejazd do Krzeszowa, Msza Święta i zwiedzanie: pocysterskie Opactwo z XIII-XVIII wieku z Bazyliką Matki Bożej Łaskawej oraz kościołem św. Józefa. Kompleks należy do najpiękniejszych pereł architektury Dolnego Śląska. Obiadokolacja i nocleg w Krzeszówku.
  4. Msza Święta w Krzeszówku i śniadanie. Wyjazd na Górę św. Anny. Zwiedzanie Sanktuarium św. Anny z przewodnikiem. Wyjazd do Lubartowa. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia:

1. Dwa noclegi w Seminarium Duchownym w Legnicy wraz z dwoma śniadaniami i obiadokolacjami
  2. Jeden nocleg w Krzeszówku w Domu Pielgrzyma wraz z obiadokolacją i sniadaniem
  3. Przejazd autokarem
  4. Przewodnik we Wrocławiu i na Górze św. Anny
  5. Bilety wstępu: Świątynia Wang 13 zł, Kościół Pokoju w Świdnicy – 12 zł, Kościół Pokoju w Jaworze – 12 zł i Krzeszów – 25 zł. Razem 62 zł
  6. Ubezpieczenie