Ojcowie KapucyniParafia WniebowstąpieniaParafia Matki Bożej Nieustającej PomocyParafia Św. AnnyStrona Główna
Piesza pielgrzymka na Jasną Górę
07-08-2018 16:04 • Ks. Stanisław Rząsa

W piątek wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z pielgrzymami, a sami też nawiedzajmy sanktuaria maryjne.

Dla wielu wakacje zawsze oznaczają pielgrzymkę. Rekolekcje w drodze przyciągają i młodych i starszych, którzy nie bacząc na trudy, wyruszają z Lublina na Jasną Górę.

- W tym roku pielgrzymka ma jubileuszowy charakter, bo już 40. raz wyruszymy do Matki Bożej Częstochowskiej, dlatego przygotowaliśmy trochę niespodzianek i wspomnień, jak to przez te minione 40 lat na pątniczym szlaku bywało - mówi ks. Mirosław Ładniak, kierownik lubelskiej pielgrzymki pieszej.

Przygotowania już rozpoczęte, niebawem zmieni się także strona pielgrzymki. Zmienił się nieco także plakat tegorocznej pielgrzymki, a zobaczyć go można na Facebooku. Z racji jubileuszu już teraz zachęcamy do dzielenia się swoimi pielgrzymkowymi wspomnieniami. Pierwsze kroki na szlaku, przyjaźnie tu zawarte, łaski wymodlone - to wszystko i wiele więcej opisane, a nieraz uchwycone na zdjęciu może stać się częścią wspólnych wspomnień.

- Chcemy pokazać, jak kiedyś wyglądała pielgrzymka, jak się zmienialiśmy, ale też co przeżywaliśmy. Zachęcam do dzielenia się swoimi przeżyciami - mówi ks. Mirosław Ładniak.

Wspomnienia, zdjęcia czy filmiki można wysyłać na nasz adres info@pielgrzymka.lublin.pl, można też umieszczać je na pielgrzymkowym facebookowym profilu.

Co roku w lubelskiej pielgrzymce idą zarówno ci, którzy mają za sobą wieloletnie doświadczenie pielgrzymowania, jak i ci, którzy wyruszają po raz pierwszy.

- Te 12 dni, jakie zajmuje dojście na Jasną Górę z Lublina, jest zawsze czasem szczególnym. To na tyle długo, by doświadczyć różnych słabości, często bólu nóg, pomocy drugiego człowieka, a przede wszystkim, by z każdym pokonanym kilometrem zbliżyć się do Boga. Czasem te ścieżki bywają bardzo kręte, ale warto wytrwać - mówi ks. Mirosław.

Jak co roku wyjście z Lublina zaplanowano 3 sierpnia po Mszy św. na placu przed archikatedrą o 8.30. Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w trzech kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wcześniej, bo już 1 sierpnia, wyjdą w trasę pątnicy z Chełma. Z główną kolumną pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa 12 dni. Do Częstochowy dotrzemy 14 sierpnia. Pielgrzymka liczy w sumie 19 grup. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów.

Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego zapraszamy chętnych, by wsparli nasz fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy, poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej.


© 2009 www.parafia.lubartow.pl