Ojcowie KapucyniParafia WniebowstąpieniaParafia Matki Bożej Nieustającej PomocyParafia Św. AnnyStrona Główna
Uroczystość Matki Bożej królowej Polski - 3 maja
03-05-2014 13:18 • Ks. Stanisław Rząsa

W sobotę 3 Maja - uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 10.30 i 17.00. W Brzezinach o godz. 9.00. Główna Msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice św. Anny o godz. 10.30. Pamiętajmy o wywieszeniu narodowej flagi. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Oto Matka Twoja

Św. Jan Paweł II Z Orędzia na XVIII Światowy Dzień Młodzieży 2003 r.

Maryja jest Matką łaski Bożej, bo jest Matką Dawcy łaski. Zawierzcie się Jej z całkowitą ufnością! Promieniujcie pięknem Chrystusa! Otwierając się na tchnienie Ducha, staniecie się nieustraszonymi apostołami, zdolnymi szerzyć wokół siebie płomień miłości i blask prawdy. W szkole Maryi odkryjecie, jakich konkretnych działań Chrystus od was oczekuje, nauczycie się stawiać Go na pierwszym miejscu w waszym życiu, ku Niemu kierować wszelkie wasze myśli i czyny.

Drodzy młodzi Przyjaciele, wiecie już, że chrześcijaństwo nie jest jedynie opinią ani zbiorem pustych słów. Chrześcijaństwo to Chrystus! Chrześcijaństwo to Osoba, to On Żywy! Spotkać Jezusa, kochać Go i sprawić, aby był kochany: oto chrześcijańskie powołanie. Maryja zostaje wam dana, aby pomóc wam nawiązać prawdziwszą i bardziej osobistą relację z Jezusem. Swoim przykładem Maryja uczy was wpatrywać się z miłością w Tego, który pierwszy nas umiłował. Swoim wstawiennictwem kształtuje w was serce uczniów zdolnych wsłuchiwać się w głos Syna, który objawia prawdziwe oblicze Ojca i rzeczywistą godność człowieka.


© 2009 www.parafia.lubartow.pl