Zaproszenie!
31-08-2024 11:52 • Ks. Stanisław Rząsa

Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne

Drodzy Bracia i Siostry!

Sanktuarium to miejsce, gdzie niebo styka się z ziemią. To źródło, w którym pulsuje skarb Bożej łaski, to przestrzeń miłosierdzia i pojednania – z Bogiem i z człowiekiem. To świątynia, z której rozlega się wołanie o świętość, skierowane do wszystkich ochrzczonych.

Kolejny raz zapraszam Was do uczestnictwa we wrześniowych uroczystościach Maryjnych w sanktuariach w Wąwolnicy i w Chełmie oraz – w październiku –w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie.

Piękną tradycją naszej archidiecezji są piesze pielgrzymki do Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy i do Matki Bożej na Górze Chełmskiej. W obu sanktuariach pobłogosławimy wieńce dożynkowe– znak wdzięczności Bogu,Dawcy życia, za cud pomnożenia chleba i spełnienie wypowiadanej w Modlitwie Pańskiej prośby:Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj!

Tegorocznym uroczystościom maryjnym w Wąwolnicy,w niedzielę 1 września o godz. 12.00, będzie przewodniczył Arcybiskup Józef Michalik, były metropolita przemyski oraz wieloletni przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Uroczystości będą przebiegać w obecności relikwii błogosławionej rodziny Ulmów, które w tych dniach peregrynują w naszej archidiecezji.

Dnia 8 września o godz. 11.30 zgromadzimy się w Chełmie, wokół tamtejszej Bazyliki, aby dziękować Bogu za łaski otrzymane od Niego za wstawiennictwem Matki Bożej Chełmskiej. Uroczystościom będzie przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Na początku października minie 10 lat od przeniesienia obrazu Matki Bożej Latyczowskiej z kaplicy sióstr służek NMP Niepokalanejdo kościoła Matki Bożej Różańcowej, który od siedmiu lat jest sanktuarium Patronki Nowej Ewangelizacji.

Zapraszam Was na uroczystą Eucharystię w niedzielę, 6.października o godz. 12.00. Będziemy wspólnie modlić się do Maryi, która jest obecnaw tajemnicach Chrystusa i Kościoła oraz na drogach naszej wędrówki życiowej.

Wszystkim z serca błogosławię

Wasz Biskup Stanisław

Lublin, Wspomnienie Matki Bożej Królowej, 22 sierpnia 2024 r.