Piesze pielgrzymki na Jasną Górę
05-08-2023 09:51 • Ks. Stanisław Rząsa

W sierpniu w szczególny sposób łączymy się z tak licznie pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Czynimy to z głęboką wiarą w sercu, wierni tradycji, którą otrzymaliśmy od naszych ojców. Choć z różnych powodów nie udajemy się osobiście do naszego narodowego sanktuarium, dołączmy do wszystkich pielgrzymujących duchowo, wspierając ich pielgrzymi wysiłek i łącząc się z nimi modlitewnie. Niech nasze serca i wzrok będą utkwione w te sierpniowe do w oblicze naszej Jasnogórskiej Pani i Królowej!

W czwartek 3 sierpnia 2023 r. Mszą św. w lubelskiej archikatedrze rozpoczęła się 45. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w dwóch kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wcześniej, bo już 1 sierpnia, wyjdą w trasę pątnicy z Chełma. Z główną kolumną pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa 12 dni. Do Częstochowy pielgrzymi dotrą 14 sierpnia. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom pielgrzymów, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w całej pielgrzymce wprowadzamy wariant pielgrzymowania pod hasłem „Ile możesz”. Codziennie z Lublina autokar będzie dowoził pielgrzymów na szlak pielgrzymkowy. Uwaga, autokary do 7 sierpnia będą dojeżdżały do grup I i II kolumny, a od 8 sierpnia do wszystkich grup. Zapisy na ten wariant pielgrzymowania tylko drogą elektroniczną.

Szczegóły na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl