Arena Młodych - 23 lipca
23-07-2016 10:29 • Ks. Stanisław Rząsa

Nasza Archidiecezja w ramach diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży organizuje dla młodzieży i wszystkich pragnących doświadczyć klimatu tego wydarzenia spotkanie na stadionie „Arena Lublin” w dniu 23 lipca. Ci którzy chcą otrzymać bezpłatne karty wstępu proszeni są o zapisanie się w kancelarii parafialnej.

PLAN SPOTKANIA 23 VII

#ARENA MŁODYCH

O 10.00 pielgrzymi z zagranicy wyruszą pieszo w barwnym korowodzie w kierunku Areny Lublin z placu Zamkowego w Lublinie. Od 10.00 na stadion będą wpuszczane osoby, grupy i wspólnoty, które dotarły autokarami ze swoich parafii.

• 10.00 - początek wpuszczania na stadion
  • 11.00 - rozpoczęcie spotkania, animacja, śpiewy
  • 13.00 - widowisko powitania
  • 13.40 - przygotowanie do Eucharystii
  • 14.00 – Eucharystia pod przewodnictwem metropolity lubelskiego
  • 15.45 - przerwa, czas na posiłek
  • 16.30 - WIARA, NADZIEJA, MIŁOŚĆ – OPOWIEŚĆ ABRAHAMA
  • 18.15 - adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólne uwielbienie
  • 19.00 - koncert Mate.O
  • 19.30 – rozesłanie
  • 20.00 – zakończenie i powrót do domów

Za organizację całego przedsięwzięcia odpowiada ks. Mirosław Ładniak. Ekipa teatralna pod kierunkiem Marcina Wąsowskiego (Kabaret Świerszczychrząszcz) oraz ks. Mariusza Lacha (Teatr ITP) przygotowała spektakl opowiadający o spotkaniu Abrahama z Bogiem. Przygotowywana została również inscenizacja przybliżająca historię Lublina, którego siedemsetlecie przypada w przyszłym roku. Drużyna animatorów tanecznych na czele z Dawidem Modrzejewskim (Projekt Wodzirej) przygotowała dynamiczne choreografie, które rozpalić mają cały stadion pozytywną energią. Kilkuset osobowy chór pod batutą Grzegorza Głucha (Gospel Rain) swoim śpiewem uświetni całe wydarzenie.

Spotkanie poprowadzi:

• Mirek Kirczuk z Full Power Spirit
  • Magdalena Fijałkowska z Radia Lublin

Wystąpią:

• Dąbscy Dance Studio – Joanna i Konrad Dąbscy
  • Passa Passa Dance Studio
  • Zespół Pieśni i Tańca „Dąbrowica”
  • Zespół tańca irlandzkiego Glas Eirin
  • Grupa bębniarska przygotowana przez Sylwię Wójcik i Rafała
  • Grupa żonglerska przygotowana przez Mirosława Urbana
  • Grupa szczudlarzy przygotowana przez Daniela Chlibiuka z Fundacji Sztukmistrze

Animacje poprowadzi: