Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski - 3 maja
03-05-2014 13:00 • Ks. Stanisław Rząsa

W sobotę 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Święto Konstustucji 3 Maja. Msza św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Świętej Anny o godz. 10.30. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi.

Program obchodów:

godz.   9.00 - zbiórka pocztów sztandarowych przed Urzędem Miasta

godz. 10.00 - Msza Święta w Bazylice Świętej Anny poprzedzona wpisem do Księgi "Pamięć i zobowiązanie"

godz. 12.00 - Koncert Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie na placu przy Urzędzie Miasta

Oto Matka Twoja

Św. Jan Paweł II Z Orędzia na XVIII Światowy Dzień Młodzieży 2003 r.

Maryja jest Matką łaski Bożej, bo jest Matką Dawcy łaski. Zawierzcie się Jej z całkowitą ufnością! Promieniujcie pięknem Chrystusa! Otwierając się na tchnienie Ducha, staniecie się nieustraszonymi apostołami, zdolnymi szerzyć wokół siebie płomień miłości i blask prawdy. W szkole Maryi odkryjecie, jakich konkretnych działań Chrystus od was oczekuje, nauczycie się stawiać Go na pierwszym miejscu w waszym życiu, ku Niemu kierować wszelkie wasze myśli i czyny.

Drodzy młodzi Przyjaciele, wiecie już, że chrześcijaństwo nie jest jedynie opinią ani zbiorem pustych słów. Chrześcijaństwo to Chrystus! Chrześcijaństwo to Osoba, to On Żywy! Spotkać Jezusa, kochać Go i sprawić, aby był kochany: oto chrześcijańskie powołanie. Maryja zostaje wam dana, aby pomóc wam nawiązać prawdziwszą i bardziej osobistą relację z Jezusem. Swoim przykładem Maryja uczy was wpatrywać się z miłością w Tego, który pierwszy nas umiłował. Swoim wstawiennictwem kształtuje w was serce uczniów zdolnych wsłuchiwać się w głos Syna, który objawia prawdziwe oblicze Ojca i rzeczywistą godność człowieka.