Ojcowie KapucyniParafia WniebowstąpieniaParafia Matki Bożej Nieustającej PomocyParafia Św. AnnyStrona Główna
Niedzielne Msze Święte
Parafia Matki Bożej

700, 900, 1030, 1200,
1315, 1800

Parafia Wniebowstąpienia

730, 1030, 1200, 1700

W Brzezinach - godz. 900

 

Czytania na dziś
 
Wielki Piątek - 29 marca
29-03-2013 14:41 • Ks. Stanisław Rząsa

W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.W Wielki Piatek sprawuje sie w światyniach Liturgię Adoracji Krzyża. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. 

W tym dniu tradycyjnie przeżywamy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpocznie sie o godz. 20.00 w bazylice św. Anny. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W krzyżu miłości nauka

Sławomir Jagodziński

W Wielki Piątek Męki Pańskiej nasze oczy kierujemy na krzyż – znak naszego zbawienia i zwycięstwa Chrystusa nad złem. Dziś ciągle musimy go bronić, bo w wielu miejscach komuś przeszkadza… Jednak próby ucieczki od krzyża zawsze kończą się porażką – czy to w wymiarze narodowym, czy osobistym. Ojciec Święty Franciszek mówi, że kiedy idziemy bez krzyża, gdy budujemy bez krzyża i kiedy wyznajemy Chrystusa bez krzyża, nie jesteśmy uczniami Pana – jesteśmy ludźmi doczesnymi. Dlaczego? Bo krzyż to znak zbawienia i prawdziwej miłości nauka. „Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”. Ofiara Chrystusa nie straciła swej mocy. Krew, którą przelał za nas na krzyżu, ma cały czas moc oczyszczania nas z grzechów i podnoszenia do nowego życia. Dlatego zawsze brońmy krzyża, bo on pozwala rozumieć także nasze krzyże dnia codziennego.


© 2009 www.parafia.lubartow.pl