XXXIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
03-08-2011 16:24 • Ks. Stanisław Rząsa

Pozostających w domu prosimy o modlitewne wsparcie tych wszystkich, który z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego Sanktuarium.

Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę to wydarzenie, które od dziesiątków lat mobilizuje tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach. W tym roku wyruszymy już trzydziesty trzeci raz, przyświecać nam będzie hasło: „Mocni w wierze”.
Wyjście z Lublina zaplanowano 3 sierpnia po Mszy św. na placu przed archikatedrą o godzinie 8.30. Samochody bagażowe będą ustawione na parkingu przy ul. Unii Lubelskiej w dniu 3 sierpnia od godz. 7.00. Lubelska Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w trzech kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wcześniej, bo już 1 sierpnia, wyjdą w trasę pątnicy z Chełma. Z główną kolumną Pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa 12 dni. Do Częstochowy dotrzemy 14 sierpnia. Pielgrzymka liczy w sumie 20 grup. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów.
Konferencje w czasie rekolekcji w drodze wygłosi o. Bogusław Zeman SSP.
Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze pokutnym. Są to rekolekcje w drodze. Cechuje ją duch modlitwy, miłości chrześcijańskiej, mężne znoszenie trudów i przestrzeganie porządku.
Organizatorem 33. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę jest Duszpasterstwo Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej. Przewodnikiem jest ks. Mirosław Ładniak, ul. Podwale 15, 20-117 Lublin, tel. 507 032028
XXXIII Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia po Mszy św. na placu archikatedralnym o godz. 8.30. Pielgrzymka wędrować będzie przez dwanaście w dni w 20 grupach. Koszt uczestnictwa to 75 zł. Opłata uwzględnia m.in. transport bagaży, prom przez Wisłę, kupno lekarstw i materiałów opatrunkowych, tzw. gadżety pielgrzymkowe, informatory oraz ubezpieczenie NW.
Chętni mogą się zapisywać w swoich parafiach do 20 lipca. Następnie, od 21 lipca do momentu wyjścia pielgrzymki, w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej pielgrzymki

Fundusz Solidarnościowy „Idę z Tobą”
Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Dzięki życzliwości ofiarodawców, rok temu w Pielgrzymce wzięło udział ponad 300 pątników. Jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów Pielgrzymki. Dlatego zapraszamy chętnych, by wsparli nasz Fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej. Zainteresowani mogą zgłaszać swoją pomoc u księży proboszczów, w Sekretariacie Pielgrzymki, bądź bezpośrednio wpłacać kwotę na konto:
Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej, ul. Wyszyńskiego 2, 20-950 Lublin
Tytułem: darowizna na fundusz solidarnościowy
Udział w pielgrzymce wynosi w tym roku 75 zł.