Kard. Müller: Ruchowi LGBT nie chodzi o godność
25-08-2019 15:39 • Ks. Stanisław Rząsa

W skali światowej propaganda tej fałszywej ideologii przybrała teraz na sile – powiedział kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012-2017.

W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” kard. Müller odniósł się do sprawy arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W jednej z homilii krakowski hierarcha nazwał ideologię LGBT „tęczową zarazą”. Aktywiści gejowscy zażądali jego dymisji.

– Osoby LGBT nie mają argumentów i dlatego reagują w ten sposób – komentował były prefekt Kongregacji Nauki Wiary. – Żądanie ustąpienia arcybiskupa jest niesłychanym atakiem na wolność religii, gdyż biskup jest ustanowiony przez Chrystusa i nikt nie może go zdjąć z urzędu czy zmusić do ustąpienia. Stoję w stu procentach po stronie ks. abp. Marka Jędraszewskiego, cały Kościół stoi po jego stronie. Kościół katolicki jest jedyną wspólnotą wierzących, która uznaje w pełni godność każdego człowieka, niezależnie od jego osobistej sytuacji. Natomiast ruchowi LGBT nie chodzi o godność tych osób, ale o instrumentalizację ich do celów ideologii wrogiej człowiekowi. Przecież w czasach narodowego socjalizmu w Niemczech czy komunizmu wrogie Kościołowi nagonki kosztowały życie wielu księży, a wielu świeckich trafiało do więzień. Dlatego nie potrzebujemy pouczeń, czym jest godność człowieka, wolność, demokracja. Na tym polu Kościół katolicki, także w Polsce, odniósł największe zasługi na przestrzeni historii, które są wzorem dla całej ludzkości – podkreślił kardynał. Dodał, że środowiska lewicowe zaprzeczają, iż istnieje ideologia LGBT.

– Również komuniści twierdzili, że komunizm nie jest ideologią, że opiera się na nauce – zauważył. – Wiemy z nauk empirycznych i z Objawienia, że człowiek istnieje jako mężczyzna i kobieta. To jest prawda, którą podważa ideologia LGBT. Gdy są mężczyźni i kobiety, są również narody, także Naród Polski, z własną tożsamością, językiem, kulturą, historią. To nie LGBT stworzyło Polskę i nie LGBT może sprawić, że ona będzie nadal trwać. LGBT nie może również ocalić ludzkości! Dlatego że ta ideologia jest atakiem na rodzinę, społeczeństwo i państwo. W skali światowej propaganda tej fałszywej ideologii przybrała teraz na sile. Ale w latach 20. ubiegłego wieku myślano, że to komunizm zadomowi się na dobre na całym świecie. Potem, że w Europie zadomowi się faszyzm. Tymczasem prawdziwe zwycięstwo to nie kwestia głośnego krzyku propagandzistów, tylko kwestia prawdy. Dlatego że realną i prawdziwą postawą dla wszystkich jest troska o dobrą przyszłość człowieka, rodziny, narodu, ludzkości. Tego nie zapewni ruch LGBT – podsumował hierarcha.