Ojcowie KapucyniParafia WniebowstąpieniaParafia Matki Bożej Nieustającej PomocyParafia Św. AnnyStrona Główna
Niedzielne Msze Święte
Parafia Świętej Anny

7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00

Parafia Matki Bożej

700, 900, 1030, 1200,
1315, 1800

Parafia Wniebowstąpienia

730, 1030, 1200, 1700

W Brzezinach - godz. 900

 

Czytania na dziś
 
I ty potrzebujesz aborcji
13-10-2018 10:34 • Ks. Stanisław Rząsa

I ty potrzebujesz aborcji

Dotyczy to „kobiet i dziewcząt, które urodziły się jako kobiety”, ale i ciebie, nawet jeśli urodziłeś się jako przedstawiciel którejkolwiek z innych płci.

Każdy jej potrzebuje. „Nie tylko kobiety i dziewczyny cispłciowe (kobiety i dziewczęta, które urodziły się jako kobiety) mogą potrzebować dostępu do aborcji. Wykonania zabiegu aborcji potrzebować mogą także osoby interseksualne, transpłciowi mężczyźni i chłopcy, a także osoby o innej tożsamości płciowej, którzy mają zdolność zajścia w ciążę” – przeczytasz na oficjalnej stronie Amnesty International. Znajdziesz tam też i inne ciekawe kawałki. Dowiesz się na przykład, co to w ogóle jest aborcja.

„Aborcja to zabieg medyczny kończący ciążę. Potrzebują go miliony osób, które mogą zajść w ciążę. Na całym świecie co roku średnio 1 ciąża na 4 kończy się aborcją” – informują działacze AI.

Cóż, ja do tej pory sądziłem, że ciążę z zasady kończy poród, ale widocznie jest inaczej. Widocznie tak to jest w naturze, że co czwarta ciąża kończy się aborcją. Normalna rzecz – jedni potrzebują dzieci, inni aborcji. A skoro potrzebują, to trzeba im dać.

„Chociaż dostępu do aborcji potrzebuje wiele osób, to jednak nie dla wszystkich dostęp do bezpiecznych i legalnych usług aborcyjnych jest zagwarantowany” – użalają się ludzie od AI. Wychodzi z tego, że jeśli uważasz, że czegoś potrzebujesz, musisz to dostać, i to w najlepszym standardzie. A zatem – analogicznie – chociaż dostępu do pieniędzy sąsiadów potrzebuje wiele osób, to jednak nie dla wszystkich dostęp do bezpiecznych i legalnych metod pozyskania sąsiedzkiej gotówki jest zagwarantowany.

Głupie? Trudno, powściągnijmy pęd do logiki i czytajmy dalej.

„Dostęp do aborcji jest zaciekle dyskutowanym tematem w niektórych krajach świata, ale debatę na ten temat dominują nieprawdziwe informacje, ukrywające prawdziwe konsekwencje ograniczania dostępu do tej podstawowej usługi zdrowotnej”.

Aborcja podstawową usługą zdrowotną – pięknie. Czyżby jakakolwiek kobieta wyzdrowiała w wyniku aborcji? No chyba że chodzi o tę małą kobietę, zabitą w efekcie owego „zabiegu” – no tak, ona po czymś takim na pewno nie jest chora.

Dalej jest o dyskryminacji, jaką jest zakazywanie aborcji, a która „obejmuje wszystkie kobiety, ale także osoby, które mogą zajść w ciążę”. No i wreszcie o tym, że „dostęp do bezpiecznej aborcji jest kwestią praw człowieka”. I tak dalej.

To nie są ćwiczenia. Ci ludzie naprawdę takie rzeczy piszą i wygląda na to, że przynajmniej niektórzy w to wierzą. Jak widać połączenie aborcjonizmu z ideologią gender stało się zabiegiem kończącym dostęp do zdrowego rozsądku.


© 2009 www.parafia.lubartow.pl