Piesza pielgrzymka na Jasną Górę
04-08-2015 18:43 • Ks. Stanisław Rząsa

W sierpniu nasi pielgrzymi zdążają na Jasną Górę w 36 Lubelskiej Pielgrzymce. Radość i trud wędrowania łączy się z okazją do przeżycia wspólnoty Kościoła w drodze oraz do modlitwy i ofiary w wielu osobistych i wspólnych intencjach. Ograrnijmy modlitwą tych, którzy w skwarze zdążają przed oblicze Matki Bożej Królowej Polski.

3 sierpnia, wyruszy spod Katedry 37. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, której przyświecać będzie hasło „Uwierzcie w Ewangelię”. Pielgrzymom towarzyszyć będą dwie główne intencje: o duchowe owoce przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży oraz dziękczynienie za dar Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w perspektywie setnej rocznicy jego powstania. Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Korzystający z niego pielgrzymi poniosą intencje ofiarodawców przed tron Matki Bożej.