Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - 25 marca
25-03-2014 17:49 • Ks. Stanisław Rząsa

Pomimo że okres Wielkiego Postu jest czasem uprzywilejowanym w liturgii i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Do nich należy obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywać we wtorek, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła.

Jej „TAK” wypowiedziane wobec życia, które się w Niej poczęło, powinno być zachętą do zawierzenia Bogu, zwłaszcza dla tych wszystkich, którzy z powodu różnych trudności, zarówno rzeczywistych, jak i czasem wyolbrzymianych, lękają się otworzyć na nowe życie, którym Bóg pragnie ich obdarować. Dlatego módlmy się dziś szczególnie za tych, którzy stają wobec decyzji przyjęcia lub odrzucenia daru życia, jakim Bóg ich obdarza. Módlmy się również za tych, dla których życie wydaje się ciężarem nie do uniesienia. Niech obchodzony dziś Dzień Świętości Życia uwrażliwia nas na szacunek wobec każdego człowieczego życia. Prośmy, byśmy byli zdolni przyjmować je niezależnie od naszych lęków, obaw i oporów.