Rodzina Najświętszego Serca Jezusowego
18-04-2013 21:12 • Maria Malessa

Rodzina Najswiętszego Serca Jezusowego jest światowym ruchem modlitewnym żyjącym duchowością Najświętszego Serca Jezusowego. Celem ruchu jest modlitwa do Serca Jezusowego za pomocą krótkiej nowenny, powracającej co 4 miesiące. To nabożeństwo jest w praktyce bardzo łatwe, nawet dla chorych i osób w podeszłym wieku. Pozwala zespołowi złożonemu z 14 osób (na czele z tzw. apostołem) kolejno modlić się do Najświętszego Serca Jezusowego przez wszystkie dni w roku, mimo, że każdy odprawi według modlitewnika tylko trzy krótkie nowenny w ciągu roku w dowolnym miejscu, ale w wyznaczonym dniu.

W naszej parafii pierwsza Rodzina Najświętszego Serca Jezusowego powstała w 2005 roku i jest pod wezwaniem św. Joanny Beretty Molla. Drugo Rodzina pod wezwaniem św. Tereski od Dzieciątka Jezus powstała w 2006 roku; następne to: pw. św. Anny (2006 r.), pw. św. Jana Vianeja (2010 r.) i pw. bł. Jana Pawła II (2011 r.).

Jeżeli ktoś chciałby zostać członkiem Rodziny Najświętszego Serca Jezusowego, może zgłosić się do p. Marii Mitury lub p. Anny Capały - apostołów już  działających Rodzin.

Członkiem Rodziny może być też naturalna rodzina jako całość zapisana pod jednym nazwiskiem i mająca jako całość trzy daty modlitwy przydzielone przez apostoła grupy, od którego otrzyma również książeczkę modlitewnik.

Opracowano na podst. informacji p. Marii Mitury i p. Anny Capały