Witraże
16-11-2011 12:34 • Administrator

Witraże uatrakcyjniają wnętrze kościoła. Wprowadzają specyficzne oświetlenie. Delikatnie wpuszczają naturalne światło do świątyni, barwiąc je na różne kolory. Utrzymują w ten sposób atmosferę tajemniczości i skłaniają do kontemplacji.

Są darami ofiarowanymi przez osoby prywatne i wspólnoty działające przy naszym kościele. Okazją do  pierwszej takiej ofiary była peregrynacja w naszej parafii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która odbyła się w dniach 4-5 czerwca 2005 roku. Wtedy ufundowane zostały witraże: Jan Paweł II, Święta Rodzina, Pan Jezus w Ogrójcu i Duch Święty.

Na kilka dni przed odpustem parafialnym poświęconym patronce, Matce Bożej Nieustającej Pomocy - 24 czerwca 2007,  zakończony został montaż kolejnych czterech witraży: "Burza na morzu", "Cudowny połów ryb",  "Wniebowstąpienie Pana Jezusa"  i  "Przemienienie Pańskie".
Od przełomu maja i czerwca 2008 roku możemy podziwiać w latarni kościoła dziesięć witraży obrazujących Dekalog.
Wszystkie witraże zamontowane w oknach naszego kościoła zostały zaprojektowane przez Krzysztofa Króla i Danutę Wójcik, a wykonane przez gdyńskich specjalistów.

Przy każdym witrażu wymienieni są jego fundatorzy
Największy witraż (ok. 18 m.kw), przedstawiający Świętą Rodzinę, to dar wszystkich parafian.