Organy
16-11-2011 10:20 • Administrator

23 głosowe organy zakupione zostały w 2002 roku staraniem proboszcza naszej parafii, ks. kan.Józefa Huzara.

Wcześniej, przez kilkadziesiąt lat służyły wiernym w jednej z parafii w Niemczech, skąd w częściach zostały sprowadzone do naszego kościoła.

Instrument został gruntownie wyremontowany i na nowo zmontowany przez cenionego organistę i organmistrza z Zakopanego, p.Andrzeja Guziaka, a dostrojony przez lubelskiego organistę, p.Jerzego Kuklę, który wcześniej dokonał m.in. przebudowy słynnych organów w Katedrze Oliwskiej.

Organy w naszym kościele poświęcił arcybiskup Józef Życiński w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2003 roku.

Dźwięk wydobywany z 23 głosów dostatecznie wypełnia współczesne wnętrze kościoła, nadając mu jednocześnie powagi i dostojności jaką posiadają zabytkowe katedry czy kościoły.

Organy uświetniają liturgię dni powszednich i świątecznych, tworzą klimat modlitwy i refleksji. Dzięki temu oprawa liturgiczna, której przewodzi strona muzyczna staje się niezwykłą okazją do zaangażowania wszystkich wiernych do czynnego udziału w Misteriach, które odbywają się podczas każdej Mszy Świętej.