Budynek
26-08-2009 12:52 • Administrator

Budowę kościoła rozpoczęto w 1986 roku.
Kamień węgielny pod budowę świątyni poświęcił i wmurował w dniu 24 listopada 1991 roku arcybiskup senior Bolesław Pylak, a już  24 grudnia tego samego roku, w nowym budynku kościoła (stan surowy) odprawiona została pierwsza Msza Św. zwana pasterką.

Lokalizacja kościoła p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie nie jest przypadkowa.
Plany rozbudowy miasta zakładały, że po wschodniej stronie ulicy 1-go Maja powstanie osiedle mieszkaniowe dla 5.000 mieszkańców, którzy stanowić mieli podstawę liczebną parafii. Stąd zapadła decyzja o budowie kościoła zwróconego wejściem głównym do ul. 1-go Maja.
 O wyglądzie zewnętrznym i wewnętrznym świątyni zdecydowały:
1. wezwanie kościoła: Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
2. wskazania Soboru Watykańskiego II,
3. lokalne tendencje budowy kościołów.

Namiotowa bryła kościoła stanowi alegorię płaszcza wizerunku Matki Bożej, chroniącego wiernych.
We wnętrzu kościoła zastosowano mocne oświetlenie ołtarza z prezbiterium, kulminację wysokościową zakończoną latarnią nad ołtarzem.

Pochyłości stropu, absyda prezbiterium, gęsto rozmieszczone okrągłe filary i odpowiednie odległości ścian stwarzają dobre warunki akustyczne.
Autorami projektu kościoła są:
       architekci:        Jan Wojciech Kożuchowski
                                 Jan Wojciech Skowroński
       konstruktor:     Jerzy Regulski.
Budowę kościoła rozpoczęto w 1987 roku.
Kamień węgielny pod budowę świątyni poświęcił i wmurował w dniu 24 listopada 1991 roku acybiskup senior Bolesław Pylak.  Tego samego roku, 24 grudnia w nowym budynku  kościoła (stan surowy) odprawiona została pierwsza Msza Św. zwana pasterką.
Dnia 21 czerwca 1998 roku arcybiskup Józef Życiński dokonał dedykacji kościoła.
Wszystkie prace związane z budową kościoła, poczynając od lokalizacji, poprzez projekt, kończąc na budowie i robotach wykończeniowych, koordynował Proboszcz Parafii, ks. kanonik Józef Huzar.