Wólka Rokicka - kaplica
26-08-2009 12:56 • Administrator

Kaplica pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Wólce Rokickiej powstała na placu poświęconym w dniu 16 czerwca 1996 roku przez ks. biskupa Ryszarda Karpińskiego.

15 listopada tego samego roku rozpoczęto już jej budowę wg projektu wykonanego przez architekta Jerzego Wojciecha Kożuchowskiego, który jest również autorem projektu naszego kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie.

Dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców Wólki Rokickiej i Baranówki szybko postępowały prace budowlane.

W dniu 2 maja 2000 roku ks. biskup Mieczysław Cisło dokonał poświęcenia obiektu i datę tę uznaje się za oficjalne zakończenie budowy.

Od tej chwili mieszkańcy Wólki Rokiciej i okolic mają możliwość uczestniczyć w nabożeństwach sprawowanych w lepszych warunkach lokalowych niż były w poprzedniej, starej kaplicy.

Poprzednia kaplica (również p.w. Św. Stanisława Biskupa Męczennika) funkcjonowała i służyła wiernym od 1970 roku.

21 października 2008 kaplica przekazana została pod zarząd proboszcza  nowo powstałej Parafii Miłosierdzia Bożego w Łucce Kol.