Ojcowie KapucyniParafia WniebowstąpieniaParafia Matki Bożej Nieustającej PomocyParafia Św. AnnyStrona Główna
Parafiada siatkarska
20-06-2015 10:00 • ks. M.Karczmarczyk

20 czerwca 2015r. na boisku sportowym przy Gimnazjum nr. 2 w Lubartowie odbyła się "Parafiada Siatkarska 2015", organizowana przez Parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy współudziale LALS, dzięki środkom uzyskanym z Urzędu Miasta w Lubartowie w ramach funduszy na "wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, wypoczynku dzieci i młodzieży, turystyki i krajoznawstwa oraz ochrony i promocji zdrowia".

W tegorocznej edycji Parafiady wzięło udział 27-miu zawodników w czterech drużynach: Brzeźnica Bychawska, PDS, Pierun Zawisza i Spartakusy. Honorowy patronat nad Turniejem objął Pan Janusz Bodziacki - Burmistrz miasta Lubartów.

Po powitaniu zgromadzonych przez: p. Janusza Bodziackiego - Burmistrza miasta Lubartów, ks. Dziekana Józefa Huzara - proboszcza parafii-organizatora i p. Sławomira Zdunka - dyrektora Gimnazjum nr. 2 w Lubartowie, można było uznać Turniej za otwarty.

Drużyny miały rozegrać mecze według reguły "każdy z każdym". Po rozlosowaniu kolejności meczów, rozpoczął się Turniej, sędziowany przez osoby związane z LALS: Przemysława Wiącka i Jerzego Zglejszewskiego.

Wszystkie mecze, choć zaciekłe, były prowadzone w przyjacielskiej atmosferze, a o zwycięstwie drużyn w poszczególnych meczach decydowała mieszanka doświadczenia, zgrania i szczęścia, oraz mniejsza liczba popełnianych błędów. Na trybunach zaś panowała atmosfera piknikowa.

Drużyna zwycięska wystąpiła w składzie: Robert Gryczan, Paweł Fiutka, Adam Matyjaszczyk, Cezary Stanisławski i Rafał Gdula.

Drużyny z miejsc I - III otrzymały nagrody rzeczowe: puchary i piłki, każdy z zawodników trzech najlepszych drużyn medal, a każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy dyplom. Dwoje zawodników zostało uhonorowanych nagrodami indywidualnymi: najlepszym zawodnikiem Turnieju został wybrany Paweł Fiutka z Brzeźnicy Bychawskiej, a najlepszym rozgrywającym Patrycja Boguta z Pieruna Zawisza.

Klasyfikacja końcowa Parafiady Siatkarskiej 2014:

I miejsce – Brzeźnica Bychawska

II miejsce – Pierun Zawisza

III miejsce – Spartakusy

IV miejsce – PDS

 

Wyniki poszczególnych meczów:

Brzeźnica – Spartakusy 2:0 (25:19; 25:21)

PDS – Pierun 1:2 (6:25; 25:23; 13:15)

Brzeźnica – PDS 2:0 (25:14; 25:20)

Spartakusy – Pierun 0:2 (17:25; 24:26)

Spartakusy – PDS 2:0 (29:27; 25:23)

Pierun – Brzeźnica 0:2 (12:25; 24:26)

Serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów, dzięki którym mogliśmy rozegrać zawody: Urząd Miasta, Piekarnia Bigoraj – Jeżowski, Piekarnia Szczygiełek, Ambit- Systemy Informatyczne, Pan Dawid Gwóźdz.

autor: Jerzy Zglejszewski


© 2009 www.parafia.lubartow.pl