Ojcowie KapucyniParafia WniebowstąpieniaParafia Matki Bożej Nieustającej PomocyParafia Św. AnnyStrona Główna
Pielgrzymka do Lichenia, Świebodzina, Kalisza, Rokitna ...
30-04-2015 08:00 • fot. ks.M.Karczmarczyk i Z.Kulesza

Pielgrzymka

30 kwietnia 2015 roku o godz. 4.30 sprzed Kościoła MBN Pomocy w Lubartowie wyruszyła autokarowa pielgrzymka do Sanktuariów znajdujących się w zachodniej części naszej ojczyzny.

W pierwszym dniu witaliśmy Matkę Bożą Niepokalaną w Niepokalanowie. Siostra Agnieszka oprowadziła nas po muzeum poświęconym św. Maksymilianowi Marii Kolbe. W godzinach popołudniowych dotarliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Po zakwaterowaniu, czas wolny do Mszy św. wykorzystaliśmy na zwiedzanie. Zauroczyło nas piękno Bazyliki i jej otoczenie: wspaniała soczysta zieleń, przeurocze różnobarwne tulipany. Nawiedziliśmy również obiekty sakralne w najstarszej części Sanktuarium, w kościele św. Doroty odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 uczestniczyliśmy we Mszy św., w której jednym z koncelebrantów był Ks. Mariusz Karczmarczyk – opiekun duchowy naszej grupy pielgrzymkowej. Następnie w blasku zachodzącego słońca uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, po której pożegnaliśmy Matkę Bożą w Apelu Jasnogórskim.

1 maja w dzień św. Józefa, Święta Rodzina zaprosiła nas do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. W dalszej części naszego pielgrzymowania witały nas otwarte ramiona Chrystusa Zwycięzcy, który króluje na wzgórzu Świebodzińskim. Po tych duchowych przeżyciach udaliśmy się na spotkanie z Matką Bożą cierpliwie słuchającą w Rokitnie. Ks. Kustosz Józef Tomiak z księżmi wikariuszami, zabrali wszystkich pielgrzymów na Kalwarię. Następnie po raz drugi w tym dniu uczestniczyliśmy we Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Rokitniańskiej. Trzeciego dnia naszego pielgrzymowania, udaliśmy się do Gorzowa Wielkopolskiego, do Kościoła Braci Mniejszych Kapucynów. Mszy św. w tym dniu przewodniczył o. Henryk Cieniuch – pochodzący z lubartowskiej ziemi. Zwiedziliśmy bulwar i Katedrę Gorzowską. Po obiedzie, udaliśmy się do Gniezna. Przewodnik oprowadził nas po Katedrze, opowiadając historię początków chrześcijaństwa na polskiej ziemi.

Szczęśliwi, pełni wrażeń i przeżyć duchowych powróciliśmy do Lubartowa.

Pielgrzymi.


© 2009 www.parafia.lubartow.pl