Ojcowie KapucyniParafia WniebowstąpieniaParafia Matki Bożej Nieustającej PomocyParafia Św. AnnyStrona Główna
Legioniści u Królowej Polski
14-09-2013 12:00 • ks. M.Karczmarczyk

Legioniści u Królowej Polski

XIX doroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Legionu Maryi na Jasnej Górze była w dniach 13 i 14 września. Spotkanie odbywało się jak co roku w okolicach daty powstania LM na świecie (7 IX 1921 roku).

Tematem rozważań i zarazem całej pielgrzymki, w Roku Wiary, były słowa: „Legion Maryi wierny nauczaniu i duchowemu dziedzictwu Benedykta XVI”.

Na tę uroczystość przybyli kierownicy duchowi LM z Polski: ks. Janusz Węgrzecki, kierownik duchowy LM w Polsce; ks. Józef Sarzyński, kierownik duchowy Regii Pod Wezwaniem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w Lublinie; kierownicy duchowi - z naszej parafii – ks. Mariusz Karczmarczyk wraz z członkami aktywnymi i pomocniczymi w liczbie 100 osób. Na szlaku pielgrzymim do Częstochowy udaliśmy się do Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku i Do Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia Rodzin w Leśniowie, grze była sprawowana msza i nabożeństwo fatimskie.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. koncelebrowana w sobotę, 14 września o godz. 11.00 na Szczycie. Eucharystii przewodniczył, a także wygłosił homilię bp Roman Marcinkowski, krajowy opiekun duchowy Legionu Maryi, który powiedział: „Tu w Domu Matki gromadził się naród przez wieki, aby zaświadczyć o swojej wierze i przywiązaniu do wspólnoty Kościoła Chrystusowego, tu przychodziliśmy i wciąż jesteśmy, aby prosić Maryję o pomoc w dochowaniu wierności Jej Synowi, Jego Ewangelii, Krzyżowi, pasterzom, Kościołowi Świętemu, który jest mistycznym Ciałem Chrystusa”.

 

opracował: ks. M.Karczmarczyk


© 2009 www.parafia.lubartow.pl