Ojcowie KapucyniParafia WniebowstąpieniaParafia Matki Bożej Nieustającej PomocyParafia Św. AnnyStrona Główna
Z Lubartowa do Częstochowy
06-08-2013 15:00 • ks. M.Karczmarczyk

Z Lubartowa do Częstochowy

Około 3 tys. osób wyruszyło w sobotę 3 sierpnia w 35. Pieszej Pielgrzymce z Lublina na Jasną Górę, a z grupą 16 z Lubartowa pielgrzymuje 140 osób. Mają do przejścia około 320 kilometrów; do Częstochowy dotrą 14 sierpnia. Hasłem pielgrzymki jest „Z wiarą przez życie”.

Metropolita lubelski abp Stanisław Budzik mszę św. na rozpoczęcie pielgrzymki, przypomniał w homilii słowa papieża Franciszka wypowiedziane w Rio de Janeiro, że „młodzi są oknem, przez które przychodzi do nas przyszłość”. „Także przyszłość naszej wiary. Przyszły kształt wiary w naszej diecezji, Ojczyźnie, Kościele, jest w rękach, sercach ludzi młodych”.

Na szlaku pielgrzymim, jak co roku odwiedzamy strudzonych parafian w Ożarowie. Przywozimy ciepły posiłek, a także prosimy pątników o modlitwy w intencji ks. Proboszcza Józefa Huzara, wikariuszy i całej naszej parafii.

Podziękowania za produkty i przygotowanie posiłku składamy: Piekarni Bigoraj – Jeżowski, Państwu Turowskim – właścicielom warzywniaka, Zakładowi Mięsnemu – Gizet, Pani Genowefie Turowskiej i Pani Adeli Sobich.

autor: ks. M.Karczmarczyk


© 2009 www.parafia.lubartow.pl