Ojcowie KapucyniParafia WniebowstąpieniaParafia Matki Bożej Nieustającej PomocyParafia Św. AnnyStrona Główna
Beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki
06-06-2010 11:00 • ks. Mariusz Karczmarczyk

6 czerwca 2010 r. o godz. 6.00 wyruszyła pielgrzymka autokarowa do Warszawy na beatyfikację Ks. Jerzego Popiełuszki. Nasza parafia przygotowywała się na beatyfikację przez trzydniowe triduum, gdzie rozważaliśmy życie i służbę ks. Jerzego dla Koscioła i narodu polskiego. Rozważaliśmy jego myśl i nauczanie dotyczące godności człowieka, wolności i poszanowania ludzi pracy. W naszej pamięci pozostały słowa:"Beatyfikacja ks. Popiełuszki, to wielki dar dla wielkiego narodu".  Takie zdanie padło z ust papieskiego wysłannika abp. Angelo Amato, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Odczytał on podczas uroczystej mszy św. na pl. Piłsudskiego w Warszawie list apostolski z decyzją papieża Benedykta XVI w sprawie beatyfikacji ks. Jerzy Popiełuszki. 
"Spełniając życzenie naszego brata Kazimierza Nycza, arcybiskupa warszawskiego, jak również wielu innych braci w biskupstwie oraz licznych wiernych, za radą Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, naszą władzą apostolską zezwalamy, aby odtąd czcigodnemu słudze bożemu Jerzemu Popiełuszce, prezbiterowi i męczennikowi, wytrwałemu i niestrudzonemu świadkowi Chrystusa, który zwyciężył zło dobrem aż do przelania krwi, przysługiwał tytuł błogosławionego" - napisał papież Benedykt XVI w liście apostolskim, który w języku włoskim odczytał abp Amato. List został także odczytany w języku polskim przez abp. Nycza. Zgodnie z postanowieniem papieża, święto błogosławionego ks. Popiełuszki będzie obchodzone corocznie 19 października, czyli w dniu jego śmierci.
Ks. Mariusz Karczmarczyk razem z wiernymi modlił się w intencji parafii, ks. proboszcza Józefa Huzara i wszystkich księży z parafii i całego Lubartowa. Prosiliśmy nowego błogosławionego o opiekę i wstawiennictwo u Boga w naszych wszystkich intencjach.

autor:ks.M.Karczmarczyk


© 2009 www.parafia.lubartow.pl