Ojcowie KapucyniParafia WniebowstąpieniaParafia Matki Bożej Nieustającej PomocyParafia Św. AnnyStrona Główna
Pantomima MIŁOŚĆ BOGA
10-03-2010 17:00 • ks. M.Karczmarczyk

W ramach wieczorku poetyckiego o tematyce Wielkiego Postu organizowanego przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza w Lubartowie, młodzież naszej parafii i Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Piotra Firleja przygotowała pantomimę wielkopostną p.t. MIŁOŚĆ BOGA. Młodzież, pod kierunkiem ks. Mariusza Karczmarczyka, pokazała, że Pan Bóg obdarza nas ciągle swoją bezgraniczną i bezwarunkową miłością, której celem jest to, aby bardziej BYĆ niż więcej MIEĆ. Bóg widząc człowieka borykającego się ze swoimi słabościami daje światu swojego Syna, Jezusa, który przejmuje nasze problemy i nas uzdrawia. Często człowiek zapominając o tak wielkim darze Jezusa nie potrafi odpowiedzieć na Jego miłość. Zapomina o Nim i przez swój grzech doprowadza Go do ukrzyżowania. Mimo tego, Pan Bóg okazuje człowiekowi ciągle swoje Miłosierdzie. Świadomość grzechu i niewierności Jezusowi skłania nas do zadumy nad własnym życiem.
Inna część młodzieży, pracująca pod kierunkiem p.Teresy Kwiecień i p.Pawła Pasikowskiego przygotowała na ten wieczór program słowno-muzyczny p.t. PRZY CHRYSTUSOWYM KRZYŻU składający się z wierszy ks. J.Twardowskiego, K.Iłłakowiczównej i ks. J.Pasierba deklamowanych przez młodzież parfialną i licealną.
Swoje przedstawienie młodzież zakończyła przesłaniem na Wielki Post skierowanym do nas wszystkich: KRZYŻU CHRYSTUSOWY - TERAZ I ZAWSZE. AMEN.


© 2009 www.parafia.lubartow.pl